Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközépiskolába lehet 18 év...

Szakközépiskolába lehet 18 év felett is jelentkezni, vagy oda csak közvetlenül általános iskolából vesznek fel fiatalkorúakat? Vagy milyen korhatárhoz kötöttek?

Figyelt kérdés

Tudom, neten nem életképes ilyenben őszíntének lenni, de elsőéves egyetemista vagyok, és úgy érzem, hogy elcsesztem az egészet. Kb. mindent. Hülye voltam és kész. Most azért ezeket nem részletezem. (mentségemre legyen azért, a tivornyákat kerültem)


Mindenki tesz olyan döntéseket az életében tapasztalatlanságból, amit utólag máskép tett volna, és talán azért is, mert rosszul mérte fel a lehetőségeit és képességeit.

Ugyanebbe estem bele én is.

Lényeg, hogy ha ez lehetséges, újrakezdeném az egészet egy EGY SZAKTERÜLETRE irányított természettudományos szakközépiskolában, pontosabban egy elektrotechnikusi szakközépiskolában. Csak sajnos még ezt sem tudom, hogy ez lehetséges e Magyarországon, és azt sem, hogy ezt honnét kéne tudnom (vagy honnét tudják mások).


Úgy vettem észre, hogy eléggé érdekel az elektrotechnika ahhoz, hogy esetleg ezzel foglalkozzak. Azt persze nem tudom, hogy életem végéig is ezzel foglalkoznék, de ez szerintem érthető is, hisz teljesen magamtól áltam rá a témára : Az év elején szó szerint még annyit sem tudtam, hogy mi az ellenállás, hogy néz ki egy kapcsolási rajz, mi az, vagy még annyit se, hogy mi a földelés és miért kell. Ahhoz képest már "rendszeresen" járok át a kollégiumi mérnök szakos ismerőseimhez, együtt vettem részt és segítettem, és/vagy beszéltem a projecteikről, sőt, a mostani mikrokontrolleres beszédszintetizátoros projectben szerintem ahhoz képest, hogy amit nem magamtól tanultam utánajárással, azt legfeljebb őtőlük félmondatokból, igen jelentős szerepet vállaltam.


Tudom, ezek szakmai sallangok, a dolognak nem lényege, csak azt akartam kifejezni, hogy érdekel annyira, hogy ezzel próbálkozzak újra, HA LEHET. És gondolnám, ha ezt tanítják szakközépiskolában, akkor esetleg a képességeim is megfelelőek ahhoz, hogy elvégezzem úgy, hogy az X-edik évre ne válljon kínszenvedéssé.

Tudom, szakközepes elektrotechnikusként kevesebb esélyel és nehezebben fogok munkát találni, de ugyanúgy értelmetlen próbálkozzak (most) a diplomaszerzéssel, ha az nem megy.

Ahogy néztem, a témához szükséges matekot is még bírnám (komplex számok, analízis, ezeket még szeretem is valamennyire).


Szóval a kérdésre visszatérve - bocs a kicsapongásokért -, magyarországon csillagos árak nélkül van rá lehetőség, hogy év elején egy szakközépbe beiratkozzak, ha már egyébként 18-on túl vagyok és van érettségim (azaz már végigjártam egy gimmnáziumot (sajnos nem azt kellet volna)) ??!!



2014. ápr. 25. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szakközépbe csak tanköteleseket vesznek fel, akik pedig azon túl szakmát akarnak, ott az OKJ-képzés, igaz, ez nem ingyenes; nem tudom pontosan, ennek utána kellene nézni, de úgy van, hogy az első szakma megszerzése ingyenes, de egyrészt lehet, hogy ez korhoz kötött, másrészt lehet, hogy az egyetemi diplomát beszámítják szakmának, hogy kelljen fizetni.
2014. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

OKJ-s képzés, igen. Köszönöm szépen!

Hallottam már valahol, csak megint nem gondolkoztam előre. :P Bocsi!


Amúgy meg, egyébként is, ha belegondolunk, a szakközepesek bizonyára heveny nevetőgörcsöt kapnának, ha megtudnák, hogy egy 19 éves akar köztük tanulni. :(

Így visszanézve máris értelmetlen a kérdés fele.

2014. ápr. 25. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!