Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Véleményekre lenne szükségem....

Véleményekre lenne szükségem. =) NYME-AK (tanító) vs. SZE-ESZI (szociális munka)?

Figyelt kérdés
szóval szerintetek melyiket válasszam? mindkettő közel áll hozzám. melyik éri meg jobban mivel megyek majd többre? előre is köszi mindenkinek. amugy mindkettő suli győrben van=)
2009. dec. 23. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindkét szakmával könnyű elhelyezkedni, mivel ezekre mindig volt, van és lesz szükség. Gyerek, és szegény ember mindig lesz. Én szociális munkásnak tanulok, de az ELTÉN, ha valami érdekel, erről a szakról, akkor írhatsz emailt, és tudok mesélni
2009. dec. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Húúú! Én tanító vagyok de nem állítom hogy mindkét szakmában könnyű elhelyezkedni! Iskolákat zárnak be, osztályokat vonnak össze, pedagógusokat küldenek el:(((
2009. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
persze minden érdekel=) amugy nővérem(tanár...=)) szerint jó szakma a tanító de mostanában sokan is jelentkeznek rá, meg hát igen amit a 2. válaszoló is mondott=/ a szoc.munka mennyire nehéz szak? minden infó jöhet akár e-mailben is=) köszi előre is:)
2009. dec. 23. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok neked emailt írni, szóval akkor írom ide. Én vagyok a szoc. munkás tanonc. A kérdésedre válaszolva egyáltalán nem nehéz, persze készülni itt is kell, a szórás nálunk elég nagy, de persze a lógósakat/lustákat szórják leginkább, szóval ha készülsz nincs min meglepődni. Ami miatt nehéznek szokták mondani, hogy nagyon sok a gyakorlat, már elsőben is, emiatt kevés lesz a szabadidőd, erre készülj. A másik, hogy a gyakorlatokon helyt kell állni, fontos, hogy jó legyen a kommunikációs készséged, és tudd partnerként kezelni a klienseket, szerintem ez a legfontosabb, és ez tipikusan olyan, amit nem tanítanak meg az egyetemen. A másik, nagy elhivatottság szükséges, nem szabad túlzottan a lelkedre venni a történteket, nem árt ha jó a beleérzőképességed, csak aztán nehogy túlzásba vidd az együttérzést, mert könnyen ki lehet égni. Szerintem a jó fizikum is kifejezetten előny, én például ebben a félévben egy szociális otthonban voltam gyakorlaton, ahol rengeteget kellett emelni, mosdatáshoz meg egyebekhez...és hát igen, rájöttem, hogy gyúrni kéne:D Az oktatás jellegéről még annyit, hogy sok pszichológiát, szociológiát, meg jogot fogsz hallgatni. Szakosodni azt hiszem a harmadik félévtől lehet.
2009. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
53%
Mind a kettő gáz....nézegess Jobinfo, Jogline, stb oldalakat, hogy kiket keresnek...Gyerek ekyre kevesebb, -nem kell tanító--pénz egyre kevesebb -szociális szféra totál csőd és leépítés--én szoc.ped, vagyok..nálunk is nagy leép. van...
2009. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
18/L vok...és hiába izélnek mások h legyek ez vagy az...ha egyszer utálnám?? ez érdekel és ezt AKAROM csinálni. 3 válaszolónak köszi=)
2009. dec. 23. 21:34
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
Oké akard, de gondolj bele, hogy egy átlag iskolában 4 tanító van, vagy még annyi se, az országnak van összesen 3852, ami általános iskola, vagyis szükség van 15408 tanítóra. Egy tanító 40 évnél tovább dolgozik ( nem tudom pontosan mennyi kell a nyugdíjhoz) és nagyon sokszor még azután is. Évente a tanítóképzőkből nagyjából 1200 tanító kerül ki. Szerintem mennyi esélyed van? Semmi, elárulom. A szoc. munka meg vicc. Sehova nem kell, vagy ha igen az a 3 ember már régen meg van. Ja és ezek ma már mind alapdiplomák szakpár vagy másoddiploma nélkül nem jutsz velük semerre. Mindkettőhöz jól jön mondjuk egy pszichológusi végzettség, vagy gyógypedagógia, de minimum fejlesztő pedagógia. De ezekkel így, önmagukban gyarapítod majd a diplomás munkanélküliek táborát. Arról nem is beszélve, hogy ( tudom, hogy most nem érdekel a pénz, mert fiatal vagy és álmaid vannak,de mire kikerülsz érdekelni fog), mindkettőnél az alapfizu nagyjából 90 ezer forint ami pár száz forinttal nő évente, és te közalkalmazott vagy, nincs több százezres jutalom negyedévente. Szerinted 90 ezerből mennyit tudsz majd félrerakni esküvőre , gyerekre, házra, kocsira, nyaralásra, bármire?!
2009. dec. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jó..tudom=(..de akkor mit válasszak? vagy gyerekekkel akarok foglalkozni vagy embereken segíteni. tipp?=(
2009. dec. 25. 12:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ötödik válaszoló hülyeségeket ír. Nyilván valami ügyvéd közgazdász, az a tipikus sznob disznó, akit az érdekel, hogy két emeletes háza legyen, és a kanári szigeteken nyaraljon. Elárulom, te nem fogsz a kanári szigeteken nyaralni, de attól még lehetsz boldog, főleg, ha büszke vagy magadra azért amit csinálsz. A tanitó, annyiban jobb, mint a szoc. munka, hogy maszekolhatsz is.
2009. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
tudom ezeket már mérlegeltem énis...=) meg nővérem is tanár végülis..és imádja. köszi a válaszokat=)
2009. dec. 25. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!