Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a diákot semelyik középisko...

Ha a diákot semelyik középiskolába nem vették fel, de már nem tanköteles, na akkor mi van?

Figyelt kérdés
Öcsém így járt, és most megy az idegeskedés. Bukott is, késett is, rosszul is tanult, de mire javított és magához tért volna, késő lett. 16 éves.
2014. ápr. 26. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel több a férőhely, mint a gyerek, csak érdeklődni kell... biztosan taláktok helyet, a sulija ebben tud segíteni.
2014. ápr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anyucikája konkrétan szarik a gyerekre, nincsenek iratai sem, nem hajlandó foglalkozni vele. Nonszensz helyzet, jogilag nem tudok neki segíteni, másképp meg hogyan?
2014. ápr. 26. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Fizetős iskolába lehetne betenni, mivel már nem tanköteles és máshová nem fogják felvenni

Esetleg vidéki iskola? Ott bi

Utána, ha jól tanul, még át lehet íratni máshová

2014. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megyeszékhely...
2014. ápr. 26. 10:43
 5/9 anonim ***** válasza:

dehogynem fogják felvenni, egy dolog, hogy nem tanköteles, egy másik, hogy kell a pénz a sulinak...

Szépen előveszitek a telefonkönyvet, felhívjátok a középiskolákat, és ahol azt mondják, van hely, oda jelentkezik, pótfelvételi eljárás keretében.

2014. ápr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Megkeresed, hogy adott megyeszékhelyen melyik iskolák melyik szakjai lesznek kötelező felvevő helyek. Ugyan ők sem kell, hogy felvegyék, de esélyes, hogy bekerül, ha nem tudják a létszámot betölteni. Sok utánajárással jár, de egész biztosan lesz hely valahol. Mit jelent az, hogy nincsenek iratai???
2014. ápr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az anyja nem adta ki neki, utána meg valahogy elkeverték, és nem lett megcsináltatva. Se lakcímkártya, se személyi, se diákigazolvány, se OM kártya, talán a TAJ kártya még megvan. Ja, és fiktív lakcímre van bejelentve, egy messzi messzi városba.
2014. ápr. 26. 11:16
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Ezek szerint nem együtt éltek, és féltestvérek vagytok? Az ő anyja nem a te anyád?

A diákigazolvány és az OM kártya hiánya nem nagy gond, diákigazolvány helyett az iskola ad ki igazolást, azon az OM azonosítója is rajt van, az új iskolában meg amúgy is újat kell igényelni. A többi elég necces, azokat mindenképpen pótolni kellene.

2014. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az én anyám is, csak így alakult a szóhasználat (ha azt mondom, 15 évesen elköltöztem, gondolom nem lesz nagy sokk, most 20 vagyok). Az azonosító megvan, az alapján néztük meg a felvételi rangsorokat. Sajnos az anya sincs bejelentve, csak a fiktív címre, és nem mutat hajlandóságot, hogy elintézze, de így én se tudom elvinni a gyereket az okmányirodába, mert meghatalmazás, vagy szülő jelenléte kell... Nem tudom, mi lesz vele. Minimálisan tudom támogatni anyagilag (nyárra tudok neki házimunkát adni zsebpénzért, és ha kisebb költsége van, abban segítem, ameddig olyan a hozzáállása), de magamhoz venni nem tudom, garzonban élünk. Ha kellene, kijárnám vele ezeket a dolgokat, de ilyen szülői hozzáállással egyszerűen nem lehet. Az apa alkoholista, az ország másik végében él, és szarik a fiára. (Az én apám is, szintén szóhasználat).
2014. ápr. 26. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!