Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen esetben nem lehet egy...

Milyen esetben nem lehet egy gyermeket érettségi előtt néhány nappal magyar /irodalom/próbaérettségi nem sikerült? Jó volt a tartalom, de 500 szó helyett kb.349-et írt. Papírja van róla, tanulási nehezítettsége van.

Figyelt kérdés
Jó volt a tartalom, de 500 szó helyett kb.349-et írt. Papírja van róla, tanulási nehezítettsége van. Azt mondta Azt mondta a tanár, hogy ez csak a plusz 30 percet jelenti, másra nem él. Kislány, rendes. Mégis meghurcolták. "Független vizsgabizottságot"hívott a magyar tanára össze, az iskolai magyar tanárok közül. A gyerekkel megtanultam a tételeket a szünetben, de azt mondták, hogy nem jó, nem elég, amit teljesített. Tudom, hogy nem igaz, mert itthon elmondta a tételt a következő napon kérdezés nélkül.Nem mondom, hogy hibátlanul, de nem 1-esre, sőt még nem is kettesre. Olyan papír alapján kellett a "független bizottság" előtt megjelennie, hogy hiányzás miatt nem kapott érdemjegyet, így nem osztályozható, ami szintén nem igaz.Beírt a tanár 4 db.1-est. Van még egy 4-e, amit nem írt be és van még egy dolgozata, ami megint nem 1-es, de a tanár "elhagyta". A gyerekem szívritmus szabályozót szed és komoly migrénje van. Mindig ott voltam, érdeklődtem, hogy hogyan halad a gyerek, nem kell-e elvinnem másik iskolába, de megnyugtattak, hogy hagyjam ott, nem lesz semmi baj. Nagyon aggódom érte. Kihez forduljak, mi a megoldás, hogy érettségizhessen? Másból nem áll bukásra, sőt a töri kis érettségit 3-asra írta. Nem akarok senkit bántani, csak a gyerekemnek szeretnék jót! A magyar tanár azt mondta, hogy ha elviszem máshova érettségizni a gyereket irodalomból nem buktatja meg. Nyelvtanból is 3-as lesz. Nem vagyok Budapest-i, Nyíregyházán élünk.
2014. ápr. 27. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

1. Az érettségi előtt álló már nem "gyermek", akivel tanulnod kell, meg kikérdezni, hanem kvázi egy felnőtt ember, akinek pontosan tisztában kell lennie a saját képességeivel, azzal, hogy miből van problémája és szorul segítségre.

2. Az írásod alapján - ne haragudj - kétlem, hogy reálisan meg tudod ítélni azt, hogy mit érdemel, hiszen egyetlen mondatot sem sikerült se értelmesen, se helyesen leírnod...


500 szó nagyon kevés, ha helyette kb. 350-et írt, az valóban értékelhetetlen, sajnos ez van.

2014. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Na most írd le magyarul is amit most egy 10 éves gyerek szintjén ideokádtál.
2014. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azóta már kiderült, hogy engedik-e magyarból érettségizni, ha nem, akkor a többiből leérettségizik, magyarból pedig augusztus végén javító vizsgát tesz. Remélhetőleg átengedik, és akkor ősszel tud érettségizni magyarból is, másik iskolában.

Írj vissza, hogy mi a helyzet!

2014. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!