Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy a szakközépiskol...

Igaz az, hogy a szakközépiskolák gyengébbek mint a gimnáziumok?

Figyelt kérdés
Tanulásilag, érettségi pontszámok alapján, nyelvvizsga arányok alapján..meg úgy alapjában. Gyengébb iskolák? (a szakma tanításától eltekintve?)

2014. ápr. 27. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Van gyengébb is, van erősebb is. Ahogy a gimnáziumokból sem mind elit...

Önmagában nem érdemes a statisztikákat nézegetni, a gyerek nem statisztikákból fog később megélni. Sokkal szerencsésebb, ha az érdeklődési körének vagy továbbtanulási szándékainak megfelelően megy szakközépbe vagy gimibe. Ha tudja, hogy mondjuk műszaki egyetemi irányba készül akkor kezdjen egy műszaki szakközéppel, ne egy akár elitnek nevezett gimivel. Mert utóbbiban lehet, hogy a statisztika szerint csodagyerek lenne, előbbiben viszont megkap olyan előképzettséget, amellyel könnyen veheti az akadályokat az egyetemen...

2014. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Nincs annyi tanulnivaló a szakközépben, könnyebb, de viszont ott vannak a szakmai tantárgyak, akik tudnak nehezek lenni, de 12. végén meg semmi papírt nem kapsz, hogy tanultál valamit ezekről, csak érettségit kapsz és ennyi. Szóval a szakközépben nem kell annyit tanulni, de ha a szakmai tantárgyak nehezek, akkor megszívhatod, gimiben meg egységesen tanulsz 4 évig és nincsenek szopatós szakmai tárgyak.
2014. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem. A barátaim mind gimisek, én szakközepes...Nem gyengébb suli, az anyagot rendesen leadják, megértjük, a tudásunk meg van az érettségihez meg versenyekhez, és mégis sokkal jobban haladunk mint ők. Most a mi sulink volt diákjai Spanyolországban tanulnak...
2014. ápr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

szerintem egy szakközép erősebb is lehet mint egy gimi.

egy jó gimiben erősen tanulják az érettségi tárgyakat

egy jó szakközépben erősen tanulják az érettségi tárgyakat ÉS a szakmai tárgyakat

(ezt úgy mondom, hogy egy jó gimibe járok)

2014. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én gyenge szakközépbe jártam, mert mi alig alig tanultunk..
2014. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ez iskolától függ. A szakközépnek előnye van, ha szakirányban tanulsz tovább.
2014. júl. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Segítettetek.
2014. júl. 4. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!