Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tartósan beteg gyermek csak...

Tartósan beteg gyermek csak agyonhasznált tankönyvet kaphat?

Figyelt kérdés

Van egy 6. osztályos gyermekem, tartósan beteg, így ingyen tankönyvet kap az iskolában. Évek óta szakadt, agyonhasznált, teleirogatott könyvekből tanul, ezért idén kértük, hogy rendeljenek a számára normál áron új tankönyveket, mint a többieknek, inkábbb kifizetjük. Tegnap szóltak az iskolából, hogy ez nem lehetséges, úgy fogja kapni a könyveket, ahogy eddig.

Arra lennék kiváncsi, hogy ezt a gondot hogyan tudnám kiküszöbölni, kaphat e a tartósan beteg gyermek új, normális tankönyvet? Olvastam egy helyen, hogy járhat pézbeli hozzájárulás is ezen a téren, de erről nem tudok semmit.

Ha valaki konkrétat tud mondani, szívesen fogadnám a tanácsot.


2014. ápr. 29. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan egy éve eszeveszett káosz van a tankönyvellátásban (enyhén fogalmaztam), és különösen azok számára, akik az ingyenes helyett akarnak tankönyvet venni. De egész osztályok nem kapnak meg tankönyveket még a tanév végéig sem. Erkölcsileg ugyan igazad van, de a jelenlegi disznóólban már az is eredmény, hogy van neki. Sok jóval nem tudlak biztatni, esetleg megveheted magad tankönyvboltokban, de az még drágább.
2014. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mesélek valamit:kifizettük a tankönyveket(20 ezer forint),és év elején lepecsételve adták ide.Mit ne mondjak,nagyon örültem neki.Szó sincs róla,ha kell egy szegényebb családnak,odaadom,de azért megkérdezhetnének.Ennek függvényében:Szerintem inkább ne próbálj meg pattogni,úgyse csinálnak semmit.
2014. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Küldtek számlát is tegnap délután a megrendelt tankönyvek listájával (persze a végösszeg nekünk 0 Ft volt), viszont azt feltüntették rajta, hogy a tankönyvek árát az iskola fenntartója fogja fizetni. Ergó nekem ebből az következik, hogy az "állam" kifizeti a gyerek tankönyvét, meg is kapja az iskola az újat (megrendelték, kifizeti a fenntartó, akkor biztosan megkapja az iskola), de miért használtat adnak a gyereknek? Hol van az új?

Nem kekeckedni akarok, de van, hogy olyan tankönyvet adnak, aminek a lapjai össze vannak ragadva, mert ráömlött valami cukros üdítő és amikor szólok, akkor azt mondják, hogy "a reklamáció, az megy"... Nem mondhatom le a kedvezményt, nem fizethetek rendesen és a gyerekem használja az ócskát...

2014. máj. 1. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy ti milyen tankönyvrendelős papírt kaptok,de a miénken 3 opció is van:Újat rendelek,Használtam kapom a könyvtárból,illetve Egyéb úton szerzem be.Rengeteg bolt van minden városban,ahol új tankönyveket árulnak.ha te az Egyéb úton szerzem be opciót választanád,beszerezhetnéd újonnan egy ilyen boltból,mert újat máshol biztos nem fogsz kapni.:)
2014. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi nem kapunk tankönyvrendelős papírt. Minden előzetes megbeszélés nélkül az osztályfőnök lerendezte a könyvrendelést.
2014. máj. 1. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Na,az gáz.Nekünk minden évbe odaadták,sulitól függetlenül.
2014. máj. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem is értem ezt a használt könyves dolgot! Én soha a büdös életben nem tudnék az ágyamban egy olyan könyvből tanulni amit 3-4 ember már használt és kitudja mit csinálhatott vele. lehet idiótán hangzik de tőlünk kérték a tavalyi ének könyvet (érdekes kifizettük érte azt a rohadt sok pénzt meg minden) és kérték vissza de semmi pecsét nem volt benne. Mindenki szépen bevitte odaadta a tanárnak. Én bevittem egy cipős doboznyi hamut a drága tanárnak ott van az ének könyvem:D azóta utál az ének tanár
2014. máj. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!