Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire számítsak felvételi...

Mire számítsak felvételi elbeszélgetésen?

Figyelt kérdés

Mesterképzésre beadtam a jelentkezésemet nemzetközi tanulmányok szakra. Ezek a vizsgakövetelmények:

- Nemzetközi viszonyok alakulása a II. világháború után.

- Magyarország külpolitikája 1945-2000-ig.

- A biztonságpolitika legfontosabb kérdései a bipoláris világrend megszűnése után.


Ez úgy lesz, hogy bemegyek, kihúzom a tételt és elmondom, aztán viszont látásra? Vagy lesz egy elbeszélgetés célokról, hobbiról, munkáról, stb aztán tétel és vége? Vagy ez hogy megy? Valaki, aki volt már mesterszak felvételin (nem feltétlenül ezen a szakon) az el tudná nekem mondani, hogy mi ennek a menete és hogy mire figyeljek? Köszönöm előre is.



2014. máj. 18. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább csak beszélgetés lesz, és felhozzák valamelyik témát, amiről azért kiderül számukra, hogy mennyire vagy képben.

Az ilyen felvételiken már kevésbé kiváncsiak a pontos lexikális tudásra (amihez tételt kellene húzni) sokkal inkább arra, hogy kötetlen formában hogy fejted ki a véleményed dolgokról vagy hogy adod át a tudásodat egy beszélgetés során. Képzeld el úgy, mintha munkatársak között felhozódna a világháború témája és azt tárgyalnátok át...

2014. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Remélem igazad lesz.
2014. máj. 18. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!