Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi egy iskolaváltás menete?

Mi egy iskolaváltás menete?

Figyelt kérdés
Iskolát szeretnék váltani szeptembertől. Most 2.-os vagyok egy szakközépiskolában, de utálom a szakomat. Arra gondoltam, hogy esetleg egy gimnázium (ilyen nyelvi előkészítős osztály) jobb lenne. Mit kell tennem, hogy átvegyenek, és mik a feltételek?

2014. máj. 19. 15:50
 1/3 anonim válasza:
18%

először is jobb minél előbb e-mailezni kezdesz a kinézett iskola/iskolák vezetőségével, hogy van-e lehetőség átjelentkezni oda, van-e hely

ha igen, és amint már biztos vagy a döntésedben szólj erről az igazgatónak/helyettesnek, hogy szeretnél kiiratkozni, és átiratkozni egy másik iskolába.

szakközépből gimnáziumba nehezebben vesznek át mint gimnáziumból másik gimibe, lehet hogy osztályozókat kell majd tenned(ezek általában nem vészesek, csak abból kell amit a szakközép miatt nem tanultál). lehet az is, hogy csak úgy fog menni, ha évet ismételsz, de így is lehet hogy megéri átmenni. én 4év szakközép után mentem át egy levelező osztályba.

2014. máj. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%
Mielőtt csapot-papot otthagyva távozol angolosan,gondolj át pár dolgot:Elsőnek is,buksz 2 évet.Második:Még egy harmadikat is,mert a nyelvi előkészítő 5 éves.Harmadik:Nem akarok előítéletes lenni,de szerintem nem véletlenül vagy te szakközépben.Nem a legokosabb gyerekek szoktak oda menni(persze vannak kivételek). Negyedik:Átvennének?Mennyi az átlagod? Van kettesed?Hármasod?Hány? Gimnáziumba 4.0 fölött szoktak menni,általában hármas nélkül. Ezek után,annyi a dolgod,hogy megvárod az év végét a mostani sulidba,nyári szünetben bemész anyukáddal a gimnáziumba,megkérdezitek,hogy átvennének-e,ha igen,akkor a mostani sulidba is bemész,kiiratkozol.A gimibe meg be.Tankönyvrendelést leadtad a mostani sulidban?
2014. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Még nem adtam le.
2014. máj. 19. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!