Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kérdésem felsőoktatással...

Czider88 kérdése:

A kérdésem felsőoktatással kapcsolatos lenne főleg azoknak akik személyesen - vagy közvetve, barátjuk által- tudják az önköltséges jogi karokon a "dörgést". Tudna segíteni mondjuk egy nemrég felvett érintett?

Figyelt kérdés
Sokat nézegettem a ponthatárokat főleg vidéki (SZTE, PTE) de 1-2 fővárosi egyetemen (Pázmány, Károli) amin tavaly is és idén is alappontosak voltak az Osztatlan Nappali Önköltséges jogi szakok. Persze tisztában vagyok azzal, hogy ezekre sokszoros a túljelentkezés ezért az, hogy valaki pld alapponttal bekerüljön lehetetlen. Mégis mennyi az a körübelüli pont (tudom, elég sokmindentől függ) amivel bekerülnek a fent felsorolt egyetemek valamelyikére - konkrétan azokba - a diákok?

2014. máj. 19. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Értelmezhetetlen a kérdésed. Magad is láthatod, annyi a ponthatár amit a felvi statisztikában látsz.(te fogalmazásodban alappontos)

Nem kell csodálkozni igen jogász szakra fizetősre a jogszabályi minimum ponttal be lehet kerülni, múlt évben ezekre a helyekre elég volt a 240 pont, idén sem hiszem hogy változik a helyzet és elég lesz a 260 jogszabályi minimum ahhoz hogy valaki bekerüljön.

Ide nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni, ezzel kell számolni. Az egyetemnek jó ha sok ember fizeti ki a tandíjat, meg az uv díjakat, addig amíg fel nem adja valaki.

2014. máj. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Párszor átolvastam a kérdésemet,de szerintem nem fogalmaztam érthetetlenül.Ennek ellenére köszönöm a segítséget!Az alappontos dolgokról pedig annyit,hogy azért mert sokszoros a túljelentkezés (pld egy szakra felvesznek 700 diákot és jelentkezik mondjuk 8000 akkor nem fogják tudni csak a 700,legmagasabb pontszámmal rendelkezőt felvenni aki gondolom nem 240 vagy idén 260 ponttal rendelkezik.Erről a kiszórásos technikáról pedig hallottam,nem is ez a része nem világos számomra.
2014. máj. 20. 07:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Most mit nem értesz? Az kerül be, aki eléri a ponthatárt. Ha 240 volt a ponthatár, akkor a legutolsó embernek, akit felvettek, 240 pontja volt..
2014. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyelvtanilag tökéletesen kérdeztél...de logikailag...ha azt látod a felvi statisztikában hogy jogász szakon 240 volt a ponthatár költségtérítésesen akkor annyi ponttal be lehetett jutni.

"Az alappontos dolgokról pedig annyit,hogy azért mert sokszoros a túljelentkezés (pld egy szakra felvesznek 700 diákot és jelentkezik mondjuk 8000 akkor nem fogják tudni csak a 700,legmagasabb pontszámmal rendelkezőt felvenni aki gondolom nem 240 vagy idén 260 ponttal rendelkezik."

Ha azt látod a felvi statisztikában hogy 240 pont a ponthatár akkor a te példádnál maradva akkor az a 700-ik legmagasabb pontszám volt..hidd el jogász szakra (fizetősre persze!!) ennyire gagyi bekerülni, hogy a jogszabályi minimum pont elég hozzá. Ezt túlmagyarázod abból kiindulva hogy el sem hiszed hogy ilyen létezhet, hogy egy komoly egyetemi szakon ami elismert végzettséget ad, gyakorlatilag csak beiratkozni kell ahhoz hogy valaki joghallgatónak mondja magát. Ezért írtam neked hogy nem ebből kell kiindulni, mivel a jogász képzés olcsó (ezen azt értem hogy nem gyakorlat igényes..mint egy orvosi képzés) ezért van erre lehetőség, ne meg azért mert túl sok jogi kar van az országban jelenleg és mindegyik fent akar maradni..hát szélesre tárják az elsősök előtt a kapunak ennyire szélere hogy gyakorlatilag mindenki mehet aki a jogszabályi minimum pontot elérte és tett egy emelt érettségit....Elvégezni nem fogják, de bevétel és a karok fennmaradhatnak...Ezen mit kell ennyit morfondíroznod?

2014. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó emberkének köszönöm a terjedelmes választ,már értem,és valóban kb ez volt a szituáció.Csak eddig akitől kérdeztem nem tudta megmondani ezt.
2014. máj. 21. 12:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Bele bele olvasgattam a válaszokba de nem mindet végig, szóval lehet h ezt már leírták:


A bekerülés a legkönnyebb része (nyilván nem mindenhova) ugyanis ha nem önköltségesen vagy hanem államin az egyetemnek az is sok sok pénz, csak nem a te zsebedből megy.(mondjuk ezzel vitatkoznék de az más téma) Az meg más kérdés h utána mennyit szórnak ki...

Meg mondod h alappontos, ami 300 alatt van, ez vicc? Az ilyen full 3as érettségi vagy mi? Nem kell csodálkozni h annyian otthagyják, csak most már kő keményen kell perkálni...

Lényeg h ne a bekerülésen morfondírozz hanem h képes vagy e rá h végigcsináld, mert eléggé durva összegeket kibas zni az ablakon és utána semmit nem érsz vele, sztem bűn. :D

2014. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!