Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs Iszlám/Muszlim...

Miért nincs Iszlám/Muszlim felsőoktatási intézmény (főiskola, egyetem) Magyarországon?

Figyelt kérdés

Keresztény főiskola és egyetem az van rengeteg, miközben a világ második legnagyobb vallása az Iszlám, abból egy sincs, de itthon még a Hindu vallásnak is van (Bhaktivedanta Hittudományi Főiskola) és még a Buddhista vallásnak is van (A Tan Kapuja Buddhista Főiskola) itthon főiskolája?

Van ennek valami indoka, vagy csak még nincs, és majd a jövőben lesz valamikor?


2014. máj. 22. 12:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve legközelebb melyik országban van szerintetek Iszlám felsőoktatási intézmény?
2014. máj. 22. 12:58
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz.

Ennek egyetlen oka van. Kevés a Muszlim magyarországon. De nagyon. Olyan kevesen vannak hogy még 1etlen szakot se nagyon töltenének ki ezért felesleges lenne muzulmán főiskola MO-n.

2014. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nehéz elhinni, hogy pl több Hindu vallást valló van itthon, mint muzulmán.
2014. máj. 22. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Közülük sincs túl sok... Én is nehezen hiszem el hogy van ilyen főiskola..

Szerintem ez valamiféle közösség lehet inkább.

2014. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert a muszlimok nem alapítottak főiskolát. Bhaktivedanta Hittudományi Főiskolát egy magyar közösség alapított és már több éve működött, mielőtt elismerte volna az állam főiskolaként. A muszlimok is megtehetnék, ha akarnák.
2014. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

5. hozzászóló: mecsetet sem építhetünk mi muszlimok, mert az állam már azt sem hagyta jóvá itt Pesten.


de hogy a kérdésre is válaszoljak: vannak iszlám egyetemek, csak nem itt, hanem pl. Szaúd-Arábiában, a Medinai Iszlám Egyetem.

A világ minden tájáról oda szoktak felvételizni a muszlim diákok.

Vagy az Umm al Quraa'-ra, de az egy általános egyetem ahol van iszlám szak.

2014. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Németországban van (de lehet, hogy csak lesz...). Ott sok a muszlim, nagy igény is van rá.
2014. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!