Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan finanszíroztátok a...

Ti hogyan finanszíroztátok a továbbtanulásotokat, ha a szüleitek nem tudták?

Figyelt kérdés
Őszintén, bármi jöhet. Én BGF-re szeretnék menni, de fogalmam sincs, honnan lesz annyi pénzem, hogy finanszírozzam. (260 ezer félévente) 6 féléves bachelort szeretnék turizmus vendéglátás szakon. A pontszámom viszont nem lesz meg az államihoz.

2014. máj. 22. 17:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%

Jobb, ha nem szidod a magyar felsőoktatást. Nézd meg USA-ban pl. mennyibe kerül egy diploma.

40 órás munka mellett simán lehet finanszírozni a továbbtanulást.

2014. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezeket az oldalakat:

[link]

[link]

A BGF-en is van ösztöndíj lehetőség és vannak olyan ösztöndíjak, amelyekre már a felvételizők is pályázhatnak. A későbbiekben, ha jól tanulsz, akkor esetleg átsorolhatnak az államilag finanszírozottak közé vagy ösztöndíjakat kaphatsz.

Diákhitelt szerintem sem érdemes felvenni, nem éri meg. De diákmunkát nyugodtan tudsz majd vállalni, ha pontosan be tudod osztani az idődet. Egy a fontos, hogy ne menjen a tanulás rovására.

2014. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Levelezore jartam, mellette dolgoztam, igy tudtam finanszirozni. Tudod mikor vennek fel diakhitelt...
2014. jún. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ne hidd, hogy kint minden olyan csodás! Kiskomám el vagy tévedve, de nagyon!

Kint minden baromi drága, mert az emberek tehetősebbek, és a kint élő emberek nagyobb része csettintésre kipengeti!

Minden jöhet? De a reális dolgokat kizárod! Akkor mit vársz? Csodát? Mert az nem jön!

Menj el dolgozni, hagyj ki egy fél évet, ha kell egy egészet!

Most ezen sopánkodsz, hogy nem jutsz be államira...ha előbb gondolkozol, akkor erre is kellett volna számítani. Jobban kellett volna tanulni, mert akkor bejutnál. Mindenki arra szán időt, amire akar, a többi mind kifogás! Ugyan ez a munkában is! Aki igazán akar, az talál melót, aki nem, az meg nem!

Nem 6 éves vagy, hanem 18-19! Gondolkozz már kicsit!

2014. jún. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én a diákhitel 2-t választottam. Teljes munkaidőben dolgozom, hogy fent bírjam magam tartani, más megoldásom nincs. Külföldön sem jobb a helyzet, el kell keserítselek...
2014. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!