Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizhetek-e jövőre...

Érettségizhetek-e jövőre kémiából vagy fizikából?

Figyelt kérdés

Most 10-es vagyok, és 2 év múlva kell érettségiznem. Kémiaórám nem lesz már jövőre, fizika még lesz.

Nekem már nem lehet előrehozott érettségim, csak infóból és nyelvből. De mivel jövőre nincs kémiám, akkor az úgy előrehozottnak számítana, vagy már nem? Fizikával meg jövő év végén végzek, tehát arra is vonatkozik a kérdés.

Hallottam olyat, hogy fakultációra kell járni ezekre a tantárgyakra, és csak akkor lehet érettségizni belőlük. Akkor ha jövőre fizika vagy kémia fakultációra járnék akkor már év végén érettségizhetnék belőle?


2014. máj. 24. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem érettségizhetsz, pont ez a lényege az előrehozottak megszűntetésének. Csak 12.-ben, a többivel együtt, akár fizikából, akár kémiából. A fakultáció nem kötelező az érettségihez, hacsak az iskola helyi tantervében eleve nincsen beépítve a kötelező óraszámba, de még abban az esetben sem lenne kötelező a fakultáció tárgyából érettségizni.
2014. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem, így rendelte neked Hoffmann Rózsa.

Minden érettségi előrehozott, ami a rendes érettségi előtt van, tehát kémiából meg fizikából nem lehet.

2014. máj. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ma már csak infóból, és nyelvből lehet elörehozottat tenni.
2014. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!