Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar érettségin hogy van?

Magyar érettségin hogy van?

Figyelt kérdés
Kihúzok egy irodalmat meg egy nyelvtant. Az irodalmat elmondom, de a nyelvtanból póttétel kell. Akkor mind a kettőből póttétel vagy csak a nyelvtanból?
2014. máj. 27. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
csak a nyelvtan
2014. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1.! Nem tudom, mért válaszolsz, ha fogalmad sincs.

Ha nem éri el a feleleted a 6 pontot, összesen, irodalom, nyelvtan együtt, akkor kell póttételt húzni. Ennek a valószínűsége szinte nulla. De ha mégis póttételt kell húzni, akkor mindkettőból, mert a tantárgy neve magyar nyelv és irodalom. Nem irodalomra és nyelvtanra kapsz pontot, hanem tartalomra és előadásmódra.

2014. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tegyük fel az irodalomban elérek 10 pontot.. A nyelvtannál azt se tudom miről van szó, akkor megvan a magyar érettségim?

Mert nekünk a tanár azt mondta, hogy ha nem tudjuk a nyelvtant, csak az irodalmat, akkor mind a kettőből póttétel, de akkor ez nem így van, ugye?

2014. máj. 28. 15:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem így van, csak ijesztgetett benneteket, hogy ne jöjjetek készületlenül. Rosszabb esetben ő sem tudja jól, de az már ciki lenne. De hogy a fenébe lehet a nyelvtant nulla körüli pontra tudni? Az olyan egyszerű, és jóval kevesebb, mint az irodalom. Egyébként nem a tanár húzat póttételt, hanem az elnök.
2014. máj. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És akkor az hogy van? hogy szóbelin a ketteshez nekem mondjuk 20 pont kell a szóbelin, de én csak 15-t érek el..Akkor kötelező póttételt húzatniuk? Ha nem huzatnak, akkor meg van a kettesem?
2014. máj. 28. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ciki, mert akkor nem húzol póttételt, viszont összességében ha nem éred a 38 pontot, akkor megbuksz. Tehát ha mondjuk az írásbelin is 15-öt szereztél, meg a szóbelin is. Tehát részenként 12-12%, összesen 25 a minimum. De ilyen veszély téged nem fenyegethet!
2014. máj. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy van rá esély..
2014. máj. 28. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Mért, mennyi lett az írásbelid?
2014. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még nem derült ki, de elég gyérül sikerült..
2014. máj. 29. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!