Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi megszerzése után...

Érettségi megszerzése után kihagytam egy évet, mehetek-e állami képzésekre?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban érettségiztem, ezután azonban a sikertelen felvételi után nem tanultam tovább, elmentem dolgozni. Azonban idén mindenképpen tovább szeretnék menni fősulira. De így, hogy egy ideig felnőtt jogviszonyban voltam, mehetek még olyan képzésre, amelyik államilag finanszírozott, azaz nem kell félévente X összeget befizetni? Pontos válasz kellene.
2009. dec. 30. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Én felnőttképzésben érettségiztem (22 évesen) és most nappalis, állami képzésre járok a PTE-re.
2009. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz nyugi,az első diplomáig nem kell fizetni,addig mindenképpen támogat az állam.Fizetni csak azoknak kell,akik már a másodikat,harmadikat.....csinálják.Sok sikert jövőre!
2009. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Természetesen mehetsz. Az első diploma megszerzéséig tanulhatsz államilag támogatott képzésben,ha sikerül bejutnod. Ez nincs korhoz kötve. Amit érdemes tudni, hogy az államilag támogatott félévek száma 12, tehát ha felvettek, maximum 12 félévig tanulhatsz így.Utána mindenképpen költségtérítéses leszel.
2009. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

De korhoz is van kötve, 35 éves kor felett már csak fizetősre lehet menni. De az neked még messze van :)

első voltam

2009. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

18:23!Komolyan?Ezt nem tudtam.Köszi a kiegészítést.

18:21-es voltam.

2009. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogyne mehetnél, még bőven. Én idén érettségiztem, most 2 éves szakképzésen vagyok, utána én is dolgozok egy évet, és aztán jelentkezek én is egyetemre. Szóval 3 év múlva.
2009. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
18:41 Nehogy elhidd. Az én csoporttársaim 80% 40 év felett van és összesen csak 3 fizetős van köztünk, a többi mind állami támogatott.
2009. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint nincs okom aggódni:)
2009. dec. 31. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!