Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek a BKF művészeti...

Milyenek a BKF művészeti képzései?

Figyelt kérdés
Grafikára szeretnék menni, és célom, hogy 6 félév alatt meglegyen a diplomám. Nehéz bejutni? Nem lehúzós anyagilag az iskola?

2014. máj. 29. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Az iskola nagyon király, a tanárok még jobbak, a hangulata a sulinak még attól is jobb, de! Az ára elég sok. Majdnem 400 ezer egy félév. Én úgy érzem megéri, de ez majd akkor derül ki amikor befejeztem a sulit és munkát keresek.


Bejutáshoz jól kell rajzolj, ez minden szakon elvárás, kell egy portfolio (majd értesítenek h pontosanmit szeretnének látni, de valószínűleg csendélet rajzokat). Ott tapasztalt emberek vannak, mutasd meg mit tudsz, mit akarsz, és ha felvesznek, akkor viheted valamire, ha nem, akkor még kell gyakorolnod... De én ajánlanám, hogy járj el rajztanárhoz néha, meg otthon rajzolj sokat, gyakorolj netes videókból (és keress rá, hogy mi pontosan mi lesz a feladat a felvételin).


A suliban egyebkent rengeteg lehetőséged van kapcsolatépitésre, ebben a tanárok is segítenek, jó dolgokat tanulunk, és szivesen vagyok bent suliban mikor nincsenek is órák mert reggel 8tól este 10ig bent lehetsz, és én (és még sokan) mindig suliban csinálom a beadandókat, szeretek ott lenni.


...de megint mondom, drága. Hogy egy tárgyat ujra felvegyél, az 15ezer plusz 8500x ahány kredites a tárgy. Ha az első vizsgát elrontod, a második 5ezer, félévente be kell fizetni 5ezret egyéb szolgáltatásra (nyomtatás, wifi... Mondjuk ez jó h van), ha a 6 félév alatt a kötelező tárgyakon kívül felveszel 10 kreditnyi nem kötelező tárgyat, akkor az a 10 kredit felett is 8500 ft/kredit a nem kötelezőkre.


Ha csak a kötelezőket veszed fel, akkor tandij plusz 5ezer forint a félév.


Szerintem a suli nagyon jo, és csak egyre javul. Ha megengedheted magadnak, szerintem megéri ide jönni.

Ha nem fér bele a keretbe, akkor ott a diákhitel 2.

2014. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos ez a tandíj dolog nagyon húzós... a Képző meg ugyebár 5 év, és ott a hallgatói szerződés, ami még neccesebbé teszi (számomra) a dolgot. Kezdem azt hinni, hogy nincs megoldás. :( Köszönöm a választ, nagyon hasznosnak találtam. :)
2014. máj. 30. 08:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Örülök h segíthettem, és ajánlanám az OKJ képzéseket. Mindenki azt mondja nem éri meg és éhen halsz, de pl a rendszergazda is okj képzés és jobb esetben br 200ezer feletti a fizetése. Az első képzés ingyenes. Ha most nem jön össze az egyetem, azzal az okj-val kapsz munkát (több szakma elég jól fizet, olvass utána h melyiket éri meg elkezdeni).
2014. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, most éppen egy grafikusi OKJ-n vagyok, csak mindenki azt mondja, hogy ez magában nem elég, kell egy diploma is. :( Azon gondolkodom még, hogy valami olyan szakot próbálok meg elvégezni ezután, aminek van némi köze a grafikához, vagy a grafikusi életvitelhez :D, és talán levelezőn is el tudom végezni. Ha van ötleted, ne tartsd magadban. :P
2014. jún. 2. 08:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak a BKF-en van grafikusi szak (bár valojaban nem tudom melyik egyetemen/fősulin van még).


Egyebkent tenyleg nem eleg a grafikus szakhoz egy okj, de lehet jol jon a rajztudasod (ha nem csak gépen dolgoztatok) egy ipari terméktervező szakon vagy media design szakon. Az utóbbin inkább csak photoshop, illustrator, after effects es hasonlok kellenek.


Gondolkodhatsz képzésekben is, felső szintűn. Az négy félév és könnyebben kapsz vele munkát, bár egy grafikusi allashoz jobb az egyetem.


Munkát találnál diákként, én sok jó hirdetést láttam (de ahhoz egy jó portfolio kell).


Levelezőn ilyesmit nem tul jo csinalni, de pl ha BKF-re mennél, és bevállalod a 2-3 millio forint kolcsont a diákhitel 2-vel, akkor ott kérhetsz saját tanrendet. Pl munka tart délután 4ig minden nap, akkor a suli 5-től este 8ig összeállit neked egy orarendet. Ez pontosan nem tudom hogy működik, de az elve az amit elmondtam.


Ha masik szakot választanál, akkor állami helyekre bejutni annyira nem könnyű azért, lehet ujra kellene éretségizned ha nem sikerült túl jól a 12. utáni.


Tölts ki teszteket akár, és döntsd el hogy a teszt eredménye mennyire tetszik neked. Pl nekem elsőre autoszerelő jött ki, és belsőépítésznek tanulok :), de lehet ad egy két jó ötletet. (A felvi.hu-n van néhány jó teszt).

2014. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!