Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az augusztusi egyetemi pótfelv...

Az augusztusi egyetemi pótfelvételin mennyi esély van államilag támogatott képzésre bekerülni? Illetve milyen különbségek vannak a két felvételi eljárás között? Úgy értem, hogy nincs megkülönböztetés vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Mert hallottam olyat, hogy pótfelvételin a fizetősöket veszik fel. (Felsőoktatási szakképzés érdekelne.)

2014. jún. 4. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, pótfelvételisek fizetősek.
2014. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
klassz... de még mindig ott van a diákhitel, ugye? Felsőoktatási szakképzésen is igényelhető, úgy tudom.
2014. jún. 4. 11:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Pótfelvételit csak önköltséges szakokra lehet indítani.


Diákhitel van, bár nem tudom, hogy van-e olyan FSZ ami egyáltalán államin megérné elvégezni, nemhogy fizetősön. Elhelyezkedni nem igazán lehet ugyanis egyikkel sem.

2014. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, egy alapképzés lenne a legjobb, csak hát a pontjaim nem túl jók.

2014. jún. 4. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor érettségizz újra jövőre és add be 2015-ben a jelentkezésed alapszakra.


Addig dolgozhatsz és kereshetsz egy kis pénzt, na meg rájössz, hogy miért is kell tanulnod..


Amúgy van ismerősöm, aki 256 ponttal bekerült állami szakra, ahhoz azért igazán nem kell megerőltetni magad.

2014. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!