Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a "legjobb" magyar...

Melyik a "legjobb" magyar Egyetem? Van erről ranglista?

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Sok szempont alapján lehetne a rangsorolni, így én nem mondanék olyat, hogy "legjobb egyetem".
2014. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
A legnagyobb az ELTE. De legjobb nincs, max szakokra lebontva találni ilyet. Egy mérnökit nem lehet egy orvosival összehasonlítani.
2014. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

[link]


eszerint a 2012-es lista szerint elég hátul vagyunk világszinten és az 500. hely körül lépnek be a magyar egyetemek

az itteni sorrend:

1. Szegedi

2. Corvinus

3. Elte

4. Debreceni


egyébként a listák évente és készítők szerint változnak, ez az MIT-t veszi elsőnek, míg más listák az Oxfordot vagy a Cambridge i egyetemet


ha a 2013-as medical and life sciences szakágak listát nézzük akkor

343. Debreceni

346. Semmelweis

363. Szegedi


ha ismét a a legfrissebb 2013-as listát nézzük de ezúttal technikai és mérnöki kategóriában ott csak egy került a listára a BME 267. helyen


természettudomány kategóriába csak az ELTE került be 337.ként


szociális tanulmányok pedig a közép európai vagy CEU ami a 290.


így egy évvel később már egészen mások a sikeres egyetemek mint a 2012-es összesített listán


ha a legújabb 2013-as lista kategorizált eredményei szerint kellene listát összerakni akkor a legjobbak:

BME, CEU, ELTE és a Debreceni


de itt az adott egyetem legerősebb képzési területe van figyelembe véve


ha magamtól kellene listát összeállítani, hallottakból és személyes tapasztalatokból akkor a top 4-be az ELTE, BME, Debreceni és a Szegedi kerülne

2014. jún. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 C2H5OH ***** válasza:
33%

1. megnézed mit szeretnél tanulni

2. megnézed hol indulnak ilyen szakok

3. kicsit utánanézel milyen ponthatárokkal indultak ezek a szakok. általános esetben ha bp-n indul ilyen szak, annak lesz a legmagasabb a ponthatára, kivéve ha itt nem indul egyik egyetemen sem

4. szörfölsz még 5 percet és utánanézel statisztikáknak a felvettek/diplomát szerzettek, a diplomával keresett bruttó bér és az iskolával, papírral való megelégedéssel a hallgatók között. minél több embert vesznek fel és minél kevesebb ember teljesíti, általában annál erősebb és komolyabb szakról beszélünk. persze itt is lehetnek ellenpéldák.


Hihetetlen relatív dolgot kérdeztél, amire csak hülye választ tudtam adni. Keveset akarsz gürcölni? Nem szereted, ha nincs szociális életed? Megéri neked szenvedni évekig? Lébecolni akarsz és minden héten legalább kétszer nagyot bulizni? Sajnos ezek a kérdések, amik után kiderülhet Neked mi a legjobb egyetem.


Egyébként az országos listán az ELTE az első, de ezeket a nagyobb egyetemeket nem is igazán lehet összehasonlítani, szóval tökmindegy...

2014. jún. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!