Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes elkezdeni az angol...

Érdemes elkezdeni az angol szakot egyetemen, ha az emelt érettségim 85%-os lett?

Figyelt kérdés
Érdekel az angol, de nem vagyok biztos benne, hogy jól menne a suli, mivel a nyelvtant sosem tudtam különösebben jól, inkább az élőbeszédet kedvelem. Félek, hogy nem tudnám teljesíteni a követelményeket. Egyébként Debrecenbe jelentkeztem. Van itt valaki, aki anglisztikát, esetleg osztatlan tanárképzésen angolt tanul? Tudna róla mesélni? Szeretitek?
2014. jún. 6. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmiképp se. 85 százalék? Az egy semmi.
2014. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Az egyetemi anglisztika szak nem nyelvtanfolyam, hanem bölcsészettudomány. Szóval tudomány: irodalom, nyelvtörténet, általános nyelvészet, és egyéb nyelvészeti ágak, kultúra, történelem, rengeteg olvasás és házidolgozat írás: csak akkor menj erre a szakra, ha ezt vállalod. A diploma önmagában különösebben nem lesz hasznos, hacsak nem akarsz fordító, tolmács, szerkesztő vagy tanár lenni.
2014. jún. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Na bumm, nekem 80%-os lett az angol emeltem, és mégis anglisztikára jelentkeztem. Akkor az én teljesítményem a kedves elő válaszoló szerint még a semminél is rosszabb? Kérdező! szerintem 85% szép eredmény, és különben sem ez az érettségi határozza meg igazán a tudásod.

Habár kicsit én is félek, mert a szókincsemet még bőven kell bővíteni, de lesz rá 3 évem :) viszont az tény, hogy azért is félek, hogy majd mit fogok a diplomával kezdeni, sokat gondolkodtam az anglisztikán kívül, hogy hova jelentkezzek, de végül nem találtam más igazán tetszőt.

Szerintem ne add fel, vágj neki, biztos menne! :) majd belerázódunk (persze előbb vegyenek fel :D ) Szóval sok sikert kívánok! :)

2014. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
első*
2014. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Poénból írtam.
2014. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. jún. 8. 05:43
 7/7 anonim válasza:
a 80%-os emeltes vagyok, bocs akkor most nem esett le a poén :D
2014. jún. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!