Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Napjainkban általános iskolába...

Napjainkban általános iskolában mit tanítanak informatikából?

Figyelt kérdés
Hány óra van hetente? És melyik évfolyamtól? Programozással foglalkoznak? És ha igen mennyit?

2014. jún. 8. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk elsőtől volt infó, programozásnak még csak a hírét sem hallottuk :D Commenius Logora emlékszem, azt tuti használtuk, a Paintet, a Word-öt és az Excelt is Heti 1 óra volt.

Én 6 éve ballagtam általánosból, így nem sokra emlékszem.

2014. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a comenius logo az programozás :P

nekem harmadiktól volt heti 1 óra, tanultunk paintet, comenius logot (volt szakkör is), wordöt, power pointot, megtanultuk a gép részeit (monitor, egér stb, szóval nem azt, ami belül van), megtanultuk használni a google keresőt, a windows intézőt, aztán amikor elment szülni a tanár, akkor kaptunk egy pasit, aki nem tanított semmit

2014. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Commenius Logo nálunk is volt, teknőssel rajzoltunk :)


Általánosban még csak azt tanulják mi az a számítógép.

2014. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Fuh. Hát 4-től van heti 1 óránk.

Tanultunk Imagine, Logomotion, Word, PowerPoint, Excelbe könyvelés, statisztika alapjait, Paint, PC-t szétszedni, belső, külső részei, Windows telepítése...

2014. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, még a számítógép történelmét is megtanultuk
2014. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek mind hamarosan emlékek lesznek, Hoffmann Rózsa és cinkosai épp most irtották ki az általános iskolai informatikát, hatodiktól marad egy minimális óraszám, ami nagyjából semmire sem elég.
2014. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekünk 5-től volt

tanultuk a paintet, wordöt, commenius logot, excelt

2014. jún. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja és heti 1 óra volt
2014. jún. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4.-től volt, és valamikor a felső tagozaton volt olyan félév, hogy dupla óránk volt. Azokat tanultuk, amiket az előttem szólók már említettek. Az, hogy Hoffmann és pajtásai kinyírják az általános iskolai informatikaoktatást, az inkább megbocsájtható, mintha a természettudományokat nyirbálnák tovább. Ha valaki érdeklődik a számítógép iránt, az nem a felső tagozaton fog kialakulni, és majd esetleg úgyis továbbtanul. Akit nem érdekel, azt nem ezen a heti 1 órán fogják megfogni. De még tudást sem ad, mert a mai generáció szinte többet tud a gyakorlati dolgokról, mint néhány tanár. A praktikus, folyamatosan használható dolgokat a mai gyerek úgyis megtanulja magától.
2014. jún. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!