Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyire fontos a...

Szerintetek mennyire fontos a világirodalom és világtörténelem oktatása a magyar iskolákban?

Figyelt kérdés
Szerintem aránytalanul nagy a magyar irodalom és tőrténelem arány. Ez beszűkítheti a diákok látókörét, nem lesznek fogékonyak más kultúrákra. Szetintem egyensúlyban kellene lenniük. Mi a ti véleménytek?
2014. jún. 9. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én például diák vagyok, de eddig magyar történelemből évszámokat vettünk csak, de rengeteg más ország kultúrájával és hagyományaival ismerkedtünk meg. Irodalomból meg pont fordítva van, szerintem nagyjából egyensúlyban vannak.
2014. jún. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, valóban általában több magyar irodalmat meg magyar történelmet tanítanak a középiskolákban, legalábbis nálunk
2014. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár tanára is válogatja, irodalomból mely nemzetek irodalmát veszi még bele, mi pl. a francia irodalmat

nem annyira vettük (talán Balsacot csak)

2014. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi világirodalmat és történelmet nem is tanulunk, csak magyart.. 11.be járok már...
2014. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Történelemből szerintem elég lenne a világ legfontosabb eseményeit tanítani.

Az irodalom pedig kb olyan művészet,mint a rajz vagy az ének.Ezeket még sem tanítják ilyen magas óraszámban.


Szerintem több a mai világhoz megfelelő tárgyakat kellene tanítani.Pl állampolgári ismeretek(magasabb óraszámban),jog,természettudományok előtérbe helyezése,a tudomány tanítása.

Ezt úgy mondom,aki szereti a művészeteket,de ez inkább hobbi szintű dolog.


Sok felesleges dolgot tanítanak az iskolában.

2014. júl. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én az irodalomnak semmi értelmét nem látom,csak ha költő akarsz lenni :D . A történelemnek van annyi értelme hogy érdekes és az emberek sokat hallanak az emberiség múltjáról.
2015. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!