Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik műszaki menedzser szakra...

Akik műszaki menedzser szakra mentek, nem bántátok meg?

Figyelt kérdés
Megbántátok, vagy éppen ellenkezőleg? És aki már végigcsinálta mihez kezdett utána? Jelenleg úgy néz ki csak ide lesz elég pontom, de én szívesen bele kezdenék, azonban nem tudom mennyire fog motiválni, mert sok rosszat halottam az elhelyezkedéssel kapcsolatban, meg hogy ennek ellenére elég izzasztó ez a szak. Ugye egy nívósabb infó/gazdasági szakot megéri végig küzdeni azzal a tudattal, hogy ha megcsinálod, biztos állást szerezhetsz jó fizetéssel. De ennél a szaknál ezt én nem nagyon érzem, ti hogy vagytok/voltatok vele?

2014. jún. 11. 10:18
 1/8 anonim válasza:
Én erre a szakra járok, bár még nem fejeztem be. De szerintem érdemes erre jönni. Gazdasági végzéssel manapság egyre nehezebb elhelyezkedni. Ez egy jó szak. Tanulsz itt mindent, ami ahhoz kell, hogy egy olyan helyen tudj elhelyezkedni ami igényel mérnöki és gazdasági tudást is.
2014. jún. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne hallgass azokra akik ezt a szakot lehúzzák, rohadtul nem értenek hozzá :) Aki azt mondja, hogy büfészak, azt valószínű az első ZH-n meghúzták, kb az ilyen emberek ócsárolják a szakokat, vagy hiányolják belőle a mérnök szót, de legalább nem fogod agyon tanulni magad matekból, és fizikából.

Ahogy az előttem lévő is írta, el lehet vele helyezkedni, ha még erőd is lesz és gépészmérnökit is csinálsz az maga a tökély. :)

Az alapképzés után lehet szakosodni is, itt ajánlanám a Vállalatirányítási szakirányt az Óbudai egyetemen.

Az óbudai egyetem és a BME is tagja az SAP egyetemi programjának.

Ezek az SAP tanácsadók hihetetlen jó fizetéssel rendelkeznek, a nyugati országokban kezdték el alkalmazni őket, de manapság Magyarországon is egyre felkapottabb az SAP rendszer. (lévén Németország egyik legnagyobb befektető az országban)

Szerintem ez nagyon jó választás, főleg ha később szeretnél külföldön dolgozni.

2014. jún. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Negyedik félévemben vagyok a BME-n ezen a szakon.

Első helyre jelöltem be. Jelenleg 8 órában dolgozom, és hát nem éppen a szakterületemen (programozás).

Nem bántam meg mert hihetetlenül tágítja az ismereteidet az az anyag amit meg kell tanulnod. Tény hogy van itt minden villamosmérnöki tárgyaktól közlekedésen át pénzügyig, de szerintem pont ez az előnye, ugyanis menedzsernek készülsz. Egy menedzsernek pedig látnia kell a kapcsolatot a műszaki rendszerek és a gazdasági elvek között. Hol húzod meg a határt a mérnöknek, vagy hol mondod a pénzügyeseknek, hogy márpedig ez a plusz mérnöki erőforrás még szükséges.


A nehézség abban rejlik ennél a szaknál, hogy menedzsernek nem fognak felvenni egy 22-23 éves frissdiplomás műmenedzsert nagyon komoly pozícióra (szerintem), így NAGYON AJÁNLOM, hogy ha ezt a szakot kezded el akkor ne legyél azon sokak egyike aki sose jár be órára és végigbulizza az évet (persze most azt mondod hogy te komolyan fogod venni, majd meglátjuk fél év múlva), és nézz kifelé, keress lehetőségeket ahol tapasztalatot gyűjtesz, mert nem számít mit tudsz papíron amikor már eljutsz az interjúig. Ott el kell tudnod adni magad. Ahhoz meg jó ha van tapasztalatod a munkaterületen. Az sem baj ha ingyen dolgozol, a tapasztalat többet ér majd a jövőben.


Ami nem tetszik a szakkal kapcsolatban:


Sajnos informatikai tudást nem ad (jó van egy kamu tárgy: Bevezetés az informatikába) annak ellenére hogy erre halad a világ (tudom, a szak nevében sincs benne de akkor is...legalább valami modul/szakirány keretében lehetne...)


Vannak tárgyak amik tényleg feleslegesek (pl: filozófia)


Egyébként lehetséges hogy OE-n értelmesebb a tematika, nem tudom, ott hogy van.

2014. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Bocsi, hogy úgy írok, hogy még nem jártam az adott szakra. Ha minden igaz akkor én szeptemberben fogom kezdeni. DE amikor elhintettem ismerősi körben, hogy mire készülök akkor sokan lehurrogtak. Tipikusan ilyen "hát én inkább mérnökire mennék, vagy közgazdásznak".


Úgy gondolom, hogy kellően végiggondoltam a jelentkezésemet. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy csak ezzel a diplomával nem fognak főigazgatónak kinevezni. Nekem pont az tetszik, hogy kitágítja a világképemet azzal, hogy mindenből tanulunk egy kicsit.


Nekem az a tervem egyébként, hogy gazdaságinfo msc-re megyek utána, és bár majd kiderül még, de én is hallottam, hogy az irányítási rendszerek modulra érdemes menni. Felmerült bennem, hogy miért nem gazdaságinfo BSC-re mentem, könnyebb lett volna, mint utólag kreditet pótolni. De összehasonlítottam a két alapképzés tantervét és nekem tetszett, hogy a műszaki menedzseren több különböző "témakört" is érintünk. Például nagyon szeretem a műszaki rajzot, ami gazdaságinfón nincs a mintatantervben.


Szóval én a sok negatív komment és kritika ellenére nagyon bizakodó vagyok és úgy gondolom, hogy reálisan mértem fel a helyzetemet és a szakot.


De persze tévedhetek is :)


24/N

2014. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Én a SZE-n jelöltem meg elsőként ezt a szakot, de kicsit tartok a matektól és a fizikától benne.. (közgázt tanultam középsuliban, tehát a mérnöki dolgok elég távol állnak tőlem)

Félek! :D

18L

2014. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Én Debrecenbe jártam műszaki menedzser szakra, amit jövőre folytatok. Gyermekvállalás miatt szüneteltetek. Itt ipari szakirányon voltam, meg leszek is. Így sok közös óránk volt a gépészekkel.

A gépészek nézik le, a közgázosokat meg zavarja, mert belőlük túlkínálat van.. ez meg mérnöki végzettséget ad. Lesz műszaki tudásod is, ami ma már elengedhetetlen. Matek nehéz nagyon, de ha kitartóan tanulsz, órákról-órákra készülsz nem lesz ott gond. Én már most készülök előre.

A volt csoporttársaim közül nagyrésze elhelyezkedett. Viszont van gépész ismerős aki nem tudott. Jól el kell adni magad és nem lesz ott gond!

Sok sikert! :)

2014. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Sok sikert a McDonald's-ban...Muhahahaha!
2014. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Mivan kedves 7-es téged nem vettek fel? :D
2014. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!