Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőfokú szakképzésből az...

Felsőfokú szakképzésből az első év után érdemes-e átjelentkezni főiskolára?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogyha most átjelentkezem, akkor szeptembertől már főiskolás lehetek. Addig az FSZ első évét befejezem és több kreditet beszámítanak vagy fejezzem mind a két évet?
2010. jan. 2. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet átjelentkezni még a második év végén sem. Ugyanúgy felvételizned kell majd egyetemre/főiskolára, ahol a középiskolai és/vagy érettségi eredményeket veszik figyelembe. Az FSZ képzés max többletpontot jelenthet, ha szakirányú, és beszámíttathatsz bizonyos tárgyakat (krediteket) is.
2010. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tanulmányi és vizsgaszabályzatban írják, hogy átvétellel az előzetesen megszerzett tudás mérésével és beszámításával.
2010. jan. 3. 08:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, akkor rosszul tudtam.

Én a helyedben egyébként elvégezném a két évet, így a végén erről is lesz papírod. Sőt, ha később dolgozni akarsz majd fősuli mellett, akkor lehet, hogy jól jön, hogy van egy ilyen végzettséged is. Sok helyen papír nélkül szóba sem állnak az emberrel még akkor sem, ha egyébként tizen x éves gyakorlattal rendelkezik az adott területen. Tapasztalat.

2010. jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazad van én is erre hajlottam, de véleményed alapján most már biztos, hogy előbb a két évet fejezem be.

Köszi.

2010. jan. 4. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!