Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kereskedelem-marketinggel...

A kereskedelem-marketinggel tényleg nem lehet elhelyezkedni? A BGF-KVIK-en fogom tanulni angol nyelven.

Figyelt kérdés

Szeptembertől ha minden igaz, akkor a BGF-KVIK-re fogok járni, kereskedelem és marketing alapképzésre, angol nyelven. (Ha nem vesznek fel a kermarkra, akkor turizmus-vendéglátás, szintén angol nyelven.)


Sok helyen azt olvastam, hogy ez büfészak, nem ér semmit, mehetek kérdőívezni havi 70 ezerért, stb. Igaz ez?


Az alapképzés után folytatnám a tanulmányaimat marketing vagy MBA (Master of Business Administration) mesterképzésen.



2014. jún. 15. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát vannak emberek (főleg itt), akik szeretik mondani bizonyos szakokra, hogy büfészak és nem ér semmit. De én nem igazán értük velük egyet, ez nem ezen múlik. Tegyük fel például, hogy mérnök szakra mennél ehelyett, csak mert egyesek azt mondják, hogy azzal el tudsz helyezkedni. Mi értelme lenne? Ha az nem érdekel téged, akkor úgy sem tudod elvégezni vagy csak keservesen, dolgozni meg még inkább nem akarsz majd. Szóval tanuld azt, ami érdekel és tetszik. :) Nyilván vannak olyanok, akik nem tudnak elhelyezkedni, de ők jórészt nem is veszik az egészet komolyan. Ha az ember kitartó, kicsit kiemelkedik a többiek közül és még kapcsolatai is vannak, akkor nem lehetetlen egy normális állást találni.

Egy BGF-KVIk-es :)

2014. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :D

És amúgy mi a véleményed a KVIK-ről? Normálisak a tanárok meg a hallgatók?

2014. jún. 15. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:
A közösség nagyon jó szerintem. Rengeteg szakmai program van, bulik. :) Én magyaros vagyok, de az angolosoknál szerintem még több a lehetőség, sok a külföldi hallgató is, szóval lehet ismerkedni, kapcsolatokat szerezni ezerrel. :) Tanárok.. mindenhol találni olyat, aki jó fej, meg van, akitől a hideg is kiráz ha már csak meglátod is. :D Az még nyugtasson, hogy az angolosoknak sokkal könnyebb pl. a matek, mint magyaron.
2014. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi :D


Még egy kérdésem lenne, bár nem biztos, hogy tudod erre a választ :D Ugye az angol nyelvű képzésen kell fizetni még a tandíjon kívül idegennyelvi hozzájárulást (150 ezer / félév). Ezt lehet részletekben is fizetni, vagy muszáj egy összegben?

2014. jún. 16. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:
ezt sajna nem tudom.
2014. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én is ott tanulok, kereskedelem és marketing szakon, távoktatásban.

Sokan mondják, büfészak. Ehhez képest így első év után akikkel kezdtem, körülbelül a harmada (hanem a fele) már feladta. Biztosan nem olyan nehéz mint egy mérnök, de azért nincs olyan alacsonyan itt sem a léc.

És a fenti hozzászólásokkal értek egyet: azt tanuld, ami érdekel. Engem a kereskedelem nagyon, úgyhogy nekem pont tökéletes :) Ebben a szakmában akarok dolgozni, ez érdekel, és pont.

2014. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!