Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szóbeli érettségin miután...

A szóbeli érettségin miután kihúztuk a tételünket milyen segédeszközt fogunk kapni a kidolgozási időre?

Figyelt kérdés

Például törin lehet használni atlaszt, magyaron gondolom szöveggyűjteményt, de hallottam olyat is, hogy pl. törin forrás is lehet, hogy lesz a segitségünkre.

Ez minden iskolában igy van (mármint a forrás)?

Tehát a tétel nevén kivűl lesznek-e például szempontok felsorolva, hogy mikről kell beszélni

(pl.: törin II. József uralkodásánál, hogy felvilégosult absz. fogalma, törekvései, felv. abszolutizmus hatásai) vagy pedig csak a tétel neve lesz ott és ha nem tudunk mit mondani akkor várni kell, hogy kérdezzen tőlünk a tanár.

Például fizikán is elég sok mindent magába foglal egy-egy tétel és ha esetleg nem jut valamelyik rész az eszünkbe, hogy miről kéne még beszélni, pedig tudjuk.



2014. jún. 15. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Törinél lesz forrás biztosan, hogy mennyi, az tételfüggő, nekem emelten 2 A/4-es oldalon voltak szövegek, képek, diagrammok.

Emellett használhatod természetesen az atlaszod is mellé.

2014. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
4-5 pontban rajta lesz miről kell beszélned, pl. nekem próbaérettségin a nagy földrajzi felfedezések voltak, asszem az volt, ráírva h előzmények, amik lehetővé tették, a felfedezések elkezdésének okai, következményei a gazdaságra meg még valami volt, de nem emlékszem. Szóval azért korrektül meg van adva, amit el kell mondani.
2014. jún. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!