Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE vagy vidéki orvosi...

SOTE vagy vidéki orvosi egyetem? Pro és kontra érveket írnátok légyszi?

Figyelt kérdés
Szempontot nem írok, hanem aki amit fontosabbnak tart (döntő érvnek egyik-másik ellen/mellett), azt írja le. Előre is köszi :)

2014. jún. 15. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Itt leírtam a részletes véleményem Szegedről.


Őszintén szólva, a SOTE mellett egyetlen érvet tudok felhozni: a fővárosban van. A fővárosban pedig több a lehetőség (pl. szórakozásra, vásárlásra, munkára stb.).

2014. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Előnye: Bp-n van.

Én szabolcsi vagyok, a DE közelebb van, de azért nem jelöltem, mert szeretnék a fővárosban lenni, engem doppingol a társasági élet (nem a bulikra gondolok), találkozások, barátságok :) persze ez nem mindenkinek szempont. A hátránya talán, hogy nehezebb elvégezni, de ezért nem lehet az egyetemet hibáztatni. A vidéki (SZTE, DE) hátránya (számomra), hogy kimaradok a fővárosi életből. :)) elvégre nem sokszor leszek 18 és 24 év között egyetemista :))

2014. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Második, ne haragudj, de ezeket nem tudom szó nélkül hagyni:

"társasági élet (nem a bulikra gondolok), találkozások, barátságok :) persze ez nem mindenkinek szempont."

Társasági életet vidéken is lehet élni. Nekem is igényem van erre, és bizony vidéki egyetemen se egyedül vagy, tehát ott is lehet barátkozni, ismerkedni.


Ezt a kérdést meg már csak óvatosan linkelem be: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Pl. én Szegeden nem ezt tapasztalom egyáltalán, amit itt a válaszolók írnak. Nálunk az évfolyam is elég összetartó, a csoportok meg aztán pláne. Persze ez biztos évfolyam- és csoportfüggő is, hogy éppen milyen emberek kerülnek össze.



"nehezebb elvégezni"

Ezt sem hiszem. Azt sem mondom, hogy könnyebb, mint egy vidéki egyetem, de nem gondolnám, hogy nehezebb.

Valami ott nehezebb, valami itt. Pl. mindenkitől azt hallom, hogy a SOTÉ-n az anatómia durvább, nálunk meg a patológia és a kórélettan.

2014. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel máshova nem jártam, csak Debrecen mellett és ellen tudok érvelni.

Mindenképp jó dolog szerintem, hogy minden egy helyen van. Az órák a klinikákon vannak (illetve első két évben az ÉTK-ban is), így maximum 15 perc alatt akárhova oda lehet érni órára, tömegközlekedni sem kell. A két kollégium is ugyanitt van.

A közösség nagyon családias, mondhatni mindenki ismer mindenkit és szerencsére még a közösségi szellem is megvan. A hallgatói központ sokszor szervez különböző programokat (pl. szak- és évfolyamestek, borkóstoló), azokon is általában jó társaság szokott összejönni. Szerintem ez a közösségi élet és összetartás azért hatalmas pozitívum, lévén, hogy 6 évet kell egy ilyen szakon lehúzni és nem mindegy, hogy milyen hangulatban.

Az oktatást mindig igyekeznek hallgatóbarátabbá tenni, de így is vannak "problémás" intézetek, de ez gondolom máshol is így van. A gyakorlati oktatás lehetne jobb is, máshol ez nem tudom milyen.

2014. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
2-es... "A hátránya talán, hogy nehezebb elvégezni, de ezért nem lehet az egyetemet hibáztatni. " Komolyan? Szégyen, hogy ilyen sznob emberek orvosként fognak dolgozni. Amúgy ezt mire alapozod? Ami Pesten van, és ezáltal híresebb, azt miért nehezebb elvégezni? Mert a fővárosban van? Áruld már el az összefüggést...
2016. ápr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Ketteske, ha már meg is nevezed a vidéki orvosikat a zárójelben, akkor a teljesség kedvéért még 3 betűtől nem tört volna le az ujjacskád: PTE. Ja, hogy azt említésre se méltatod. Nézz utána, hogy melyik orvosira járt a Kórélettan alapjai c. tankönyved írója. Gyorsan égesd el, sarlatán, tudatlan pécsitől ne tanulj!!! Juj!
2017. febr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Elképesztően szánalmasnak tartom, ha egy életpálya választása előtt álló emberke itt, ilyen névtelen fórumon akar érdeklődni az élete további helyszínei felől!

És milyen stílusban?

Minden ilyen szerencsétlennek ajánlom: 3-3 napra menjen el az érintett városokba, és személyesen győződjön meg a lehetőségekről, az árakról, az egyetemi környezetről stb.

Már többen leírták ezelőtt, hogy ahhoz, hogy érdemi összehasonlítást írhasson az ember, ahhoz járnia kellett volna az érintett egyetemekre - ez keveseknek adatott meg.

Persze aki szak a mérhetetlen idióta sznobságát tudja itt villogtatni, annak tök mindegy ki mit ír; úgy sem érti!

2017. febr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A könnyebb/nehezebb is egyénfüggő. A SOTE-n első két évben pl heti szinten van számonkérés anatómiából, élettanból, míg pl Pécsen -most már- sz...nak rá, van egy élettan ZH meg a heti bikém kiskérdések. Anatból semmi. Ebből a szempontból Pesten a szorgalmi időszak nehezebb, Pécsen meg a vizsgaidőszak.
2017. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!