Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miert van kulon filozofia es...

Miert van kulon filozofia es etika szakirany szabad bolcseszet szakon?

Figyelt kérdés
Az etika nem a filozofia egyik aga? A filozofia szakiranyosok nem is foglalkoznak etikaval? Vagy ennyire szeles lett az etikai iranyvonal a filozofiaban, hogy kinotte magat belole!

2014. jún. 15. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán van olyan egyetem, ahol egymás mellett volna a két szakirány, bár lehet, hogy rosszul tudom. Valahol ez van, másikon a másik, sőt, van olyan, ahol a filozófia MA-n belül van etika szakirány.

Amúgy persze a kettő szoros viszonyt ápol, bár vannak, akik tagadják, hogy az etika a filozófia alá tagozódna be (ez esetleg még a normatív etika esetében jogos is volna). Viszont filozófia szakirányon mindenképp foglalkoznak etikával.

2014. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
^te milyen szakiranyon vagy?:)
2014. jún. 15. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Én semmilyenen nem vagyok, csak minorként végeztem filozófiát, és azzal tanultam tovább. A tanári már megvan, most végzem a nem tanári MA-t is.
2014. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tényleg a filozófia egyik ága. ahogy az esztétika is. és mégis van ahol van abból is külön szak. szerintem ez ilyen szociológiai okokra vezethető vissza, hogy hol hogy van.
2014. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!