Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendőr tiszthelyettes képzés....

Rendőr tiszthelyettes képzés. Szeged, vagy Nagykovácsi? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A távolság kb ugyanannyi a lakóhelyemtől. (Miskolci nagyon messze van már)

Az iskola, szállás, az oktatás minősége érdekelne első sorban.

Másodsorban pedig a szórakozási, kikapcsolódási lehetőségek bulik, stb stb.



2014. jún. 15. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:

oktatás egyforma, ez nem egy egyetem ahol rangsorok készülnek:)) eleve kötelezően elhelyeznek a suli után, ez nem olyan hogy xy rendészeti suliban végeztem akkor nekem lesz állásom, mert nevesebb színvonalasabb képzést kaptam!

Szállást nem tudom, de rendőr laktanyában van minkét helyen.

Szórakozási lehetőség természetesen Pest mellett jobb, hiszen pár km. a főváros.

2014. jún. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tanultam ilyen iskolában, hanem a barátom a Miskolci Rendészeti szakközépben tanít.

Mire vagy kíváncsi?

2014. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ééértem.

sok mindenre:

pl milyen a hangulat? mennyire megy a klikkesedés már az újoncok között is?, mennyire vannak jelen a cseszegetések? (pl rendőr akadémia filmek :D )

tegyük fel ha elvégzem a sulit (egyszer) akkor hova vezényelnek ki? nem a lakhelyemhez közelebb? Hanem bárhova az országban?

illetve mennyire jellemző az, hogy olyan emberek is mennek iylen képzésre, akiket sehova mashova nem vettek fel, és unalombol meg lesz/romsgból van csak ott?

2014. jún. 16. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Hangulat az jó, de azt hogy alakulnak a baráti(ellenségi)körök minden évfolyamon más, van ahol összetartanak van ahol széthúznak.

Rendőr akadémia filmek..csak film, olyan nincs a valóságban.

Oda kell menned ahova vezényelnek végzés után, erről az ORFK dönt, általában Bp-re vezényelnek mert ott van folyamatos rendőrhiány, a sok vidéki egy idő után kéri magát haza a vidékre ahonnan származik.

"akiket sehova mashova nem vettek fel, és unalombol meg lesz/romsgból van csak ott"

Ilyen nincs, nagyon szigorú a felvételi követelmény, sokszoros a túljelentkezés rendészeti szakközépbe, az már teljesítmény aki fizikailag, pszichológiailag, egészségügyileg és tudásilag is megfelelt..aki bejutott sokat tett érte megbecsüli a saját erőfeszítését. A rendészeti suli nem egy gyűjtőiskola ahova a lógósokat pakolják a kötelező oktatás ideje alatt, ez a suli érettségire épül nem kötelező..miért ülne ott aki nem akar ott lenni?

2014. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem! Nagyon szépen köszönöm a választ!

esetleg a felvételi fizikai szakaszáról tudsz valamit írni?

illetve szellemi részről?

2014. jún. 16. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


A felvételi egységcsomag doksiban minden benne van (máshova is esek a követelmények)

2014. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

szóval mindnehol ugyan ez! értem. kösziii.

az am télleg igaz, ohgy túljelentkezés van? én azt hallottam, csak a renddőrtiszti főiskolan van tuljelentkezés....

2014. jún. 16. 22:20
 8/9 anonim ***** válasza:
rosszul hallottad ötszörös a túljelentkezés a rendészeti szakközépbe kell annak teperni aki be akar kerülni, nincs másik ilyen iskola ahol ha felvesznek és végzel egyből állásod is van garantáltan a végzettségednek megfelelő munkakörben foglalkoztatnak, törvény írja elő a véred mennyiségét, nem vagy kiszolgáltatva egy magán munkaadónak aki hozzád vágja a minimálbért, meg be sem jelent stb...suli alatt jogsit kötelezően megszerzed ha nincs stb..Rengeteg előnye van a rendőri pályának.
2014. jún. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

az durva! akkor fel kell kössem a gatyát!

be szeretnék kerülni mindenképpen.

jogsim van már, személyautóra, kamionra is (B, C, E)

de az a szakma, illetve a jelenlegi sem áll hozzám túl közel.

Szóval akkor azt mondod igen nehéz bekerülni...

2014. jún. 17. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!