Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti ezt hogy értelmezitek?

Ti ezt hogy értelmezitek?

Figyelt kérdés

"Köztársasági ösztöndíjban az az alap- vagy mesterképzésben részt vevő hallgató részesülhet, aki adott vagy korábbi tanulmányai során legalább két félévre bejelentkezett és legalább 55 kreditet megszerzett."


Ezt írják a kormány rendeletben. Szóval ezt én úgy értelmeztem és a TO-n is a pályázatisok, hogy a korábbi tanulmányaim lehetnek a passzív évem előtti aktív féléveim. Szerintetek?


2014. jún. 16. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem a passzívra vonatkozik, hanem arra, hogy legyen meg már legalább két féléved, és x kredited. Nem is lenne logikus passzív, tehát épp nem tanuló egyénnek ösztöndíjat adni? Mit finaszírozzon olyankor az állam neked, milyen jogalapon? Hiszen semmit nem csinálsz, amit tanulmányi ügyben támogatniuk kellene.
2014. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pályázni szeretnék passzív félévben, amikor kapom az ÖD-t, akkor már aktív leszek. Egyébként nagyon is sok mindent csináltam: publikáltam, konferenciákra jártam, sok olyat, ahol az egyetemet képviseltem.
2014. jún. 16. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!