Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most elegge elbizonytalanodtam...

Most elegge elbizonytalanodtam hogy hova menjek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy egyetemre jelentkeztem pestre de jelenleg videken lakom. Itt nalunk is van egyetem ugyanilyen karral. Viszont az elejen nagyon el akartam koltozni de most hogy mar kozel kerultem a dologhoz nagyon berezeltem. Nem vagyok tul onallo es nem vagyok biztos hogy meddig birom a csalad nelkul. Itthon rendezett korulmenyek vannak de ha felmegyek nem tul igenyes alberletek illetve koli van amit azert a szuleim ki is tudnak fizetni. Szoval most fogalmam sincs mi legyen...

Megosztanatok a velemenyeteket ezzel kapcsolatban?

18/F


2014. jún. 17. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megvan a tudásod, szorgalmad, kitartásod, akkor vágj bele.

Gondolom, nem véletlen jelentkeztél. Az életmódot, önállósulást, a megváltozott körülményeket pedig meg kell tudni szokni.

2014. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18 éves felnőtt vagy,önállósodni kellene,nehogy majd 30 évesen is így gondolkodj,hogy "ahh,nem költözünk el az asszonnyal,maradjunk a szülők mellett".Ha ki tudják fizetni a kolit/albérletet,én mennék.Nem azért,mert utálok pl.a szülőkkel lakni,de szerintem egy egyetemi koli hatalmas élmény.De te tudod.Ha neked túl nagy falat lenne Pest,ne menj,nem kerget senki.:) De önállósodj,egyszer el kell kezdeni.
2014. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szuleim is ezt mondjak csak most kicsit meghatraltam. Mondtam nekik hogy nem akarom hogy nagy teher legyen de aztmondtak hogy megoldjak valahogy.
2014. jún. 17. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:
menj el dolgozni nyáron ha az a baj hogy teher nekik, én is ezt csináltam, tudom milyen.. ahogy írták előbb utóbb meg kell tanulni önállósulni, és a koleszok se nagyon szarok, legalábbis szerintem!
2014. jún. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mint ahogy előttem is írták előbb-utóbb önállósodni kell. Ha anyagilag meg tudjátok oldani, akkor vágj bele. Csak azért ne hátrálj meg, mert félsz a változástól. Nyilván az első pár hét nem lesz egyszerű (vagyis akik eddig mesélték és magam is megtapasztaltam tényleg nem az).

A lényeg, hogy ne próbálj (tudat alatt!) ürügyet kreálni csak a félelem miatt.

2014. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!