Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OKJ-s képzések hogy működnek?...

OKJ-s képzések hogy működnek? Kapok pluszpontot ezért?

Figyelt kérdés
Nem lesz meg a pontom a fősulira ezért szeretnék jelentkezni okj-ra leginkább erre: [link] Ezért kapok pluszpontot jövőre ha a bgf-pszk-emberi erőforrások szakára iratkozok be? Köszönöm a segítséget, de nem értem ezt az egészet :)

2014. jún. 22. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
elvileg igen, kaphatsz érte pontot
2014. jún. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen, kapsz érte :) arra nem emlékszem h mennyit, 24-25 körül
2014. jún. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen pontosan +24 pontot ér a szakirányú emelt szintű okj végzettség. Ez pedig az. De azzal számoltál hogy ez a képzés felnőttképzési rendszerben 1 naptári év, és fizetni kell a képzésért, ebben az esetben nem vagy jogilag diák, nincs diákigazolványod, nem fizetik utánad a Tb-t azt neked kell, szüleid ha még 20 alatti vagy nem kapnak családi pótlékot utánad. Viszont tényleg 1 év alatt megvan a szakma, bár annak nézzél után hogy ha a most induló képzésre beiratkozol pontosan mikor lenne az okj vizsga. Mivel nem tanévet kell érteni az 1 éves képzés alatt, hanem valós 12 hónapot gyakorlatilag ha most kezded azonnal júniusban akkor érsz a végére a képzésnek úgy hogy a felvételinél megkapod a +24 pontot. Ha az ingyenes iskolarendszerű képzést választod az meg 2 tanév nem egy. Igaz ekkor jár utánad a családi, van diákigazolványod..minden szempontból diák vagy, rendezve van a Tb-d...viszont cserébe 2 teljes tanév....
2014. jún. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
uh köszönöm a válaszod :) most 18 éves vagyok de azt hallottam hogy az első képzés az nekem ingyenes. ez minden esetben így van? most teljesen tanácstalan lettem, mert jövőre újra akartam felvételizni de így nem tudom hogy menni fog e :/ az 1 évesben reménykedtem de akkor keresek valami mást amiért kapnék pontot de egyszerűen nem értem hogyan működik ez az egész..
2014. jún. 23. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt látom hogy nem tudod a rendszer hogyan működik.

Csak az iskolarendszerű okj képzés ingyenes annak aki első szakmáját szerzi!! (tanfolyam az fizetős hiába nincs még szakmád azt nem támogatja az állam senkinek sem)

Csak az okj 54.. és okj 55..kezdetű szakmákért jár többletpont egyetemi felvételinél (természetesen ha a szakmának megfelelő szakirányba jelentkezel egyetemen), tehát nem mindegy melyik képzésre iratkozol be, ha hasonlónak is tűnik két képzés!

A legfontosabb nincs 1 éves okj képzés iskolarendszerben!!! (csak olyan rövidebb okj képzés van ami ráépülés tehát már vagy egy alapszakmád az azt folytatod valami specializáltabb irányba és ez sok embert megtéveszt.)

OKJ képzések hivatalos lapja itt van:..de nem fogsz iskolarendszerben 1 éves képzést találni pláne nem emelt vagy felsőfokú képzések között.

[link]

2014. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!