Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki mesélne a Miskolci...

Valaki mesélne a Miskolci Egyetem földtudományi karáról, vagy akár a földtudományi alapszakról? Esetleg jelentkezett valaki oda?

Figyelt kérdés
Én is oda jelentkeztem és szeretnék egy kis belső információt kapni arról, hogy hogy is mennek a dolgok, milyenek a tanárok, nehezek-e a tantárgyak, stb.

2014. jún. 25. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én oda járok

Írd le konkrétan mi érdekel

Úgy általánosságban a legnagyobb szopó a matek, kémia, ásványtan, geológia, ábrázoló geometria, ezeken szoktak a legtöbben elhasalni

De igazából egyik sem teljesíthetetlen, csak normálisan kell rájuk készülni, akkor nem lehet semmi gond

A tanárok legnagyobb része korrekt, és helyén kezeli a dolgokat

2014. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy közbeszólok, de kedves előző válaszoló, el tudnád mondani, hogy mennyire van ott kémia, milyen szinten kell tudni? Jóval többet, mint ahogy gimnáziumban követelik? Csak mert harmadik helynek földtudomány szakra jelentkeztem, és nem tudom, hogy ha úgy alakul, hogy csak oda vesznek fel, elmenjek-e beiratkozni, mert nekem a kémia elég nagy mumusom. Bár kevés az esélye, mert elsőnek a földrajzot jelöltem meg, ott meg mindig kevesebb a ponthatár (mondjuk az ELTE-n jelöltem meg mindegyiket, de ez szerintem nem lényeges).
2014. jún. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell miatta félni, én sem érettségiztem kémiából, asszem 10.ben volt utoljára.

Az anyag kb a gimis felsőfokú érettséginek felel meg pár témakört leszámítva, ha tanulsz rá könnyen teljesíthető

2014. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hát az a helyzet, hogy gimiben nekem is csak két évig volt (sok is volt belőle), de minden félévkor és év végén 1,75 voltam belőle, annyira nem ment. Bármit megtanultam kitűnőre, de a kémiánál csak az érdekelt, hogy átmenjek rajta. Remélem, földrajz szakon nem ilyen komolyan.
2014. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Földrajz szakon egyáltalán nincsen kémia, legalábbis nálunk

De szerintem ez máshol is így van

2014. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Am helyedben én a földtudományit jelöltem volna be első helyen, földrajzal sok mindent nem lehet kezdeni
2014. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Csak én nagyon földrajzra akarok menni. Jelentkezhettem volna jogra is, de ha nagyon nem érdekel, amit ott tanítanak, akkor még úgyse tudom megtanulni.
2014. jún. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is ide jelentkeztem első helyen :)
2014. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
En is ide jelentkeztem elso helyen. Nektek hany pontotok van?
2014. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!