Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre a Műszaki Egyetemen...

Jövőre a Műszaki Egyetemen folytatom tanulmányaimat. Mit javasoltok nyáron miket tegyek annak érdekébe hogy sikeresen helyt tudjak állni?

Figyelt kérdés
Vagy VIK-es vagy Mechás leszek, pontszám függő. Emelt matekom és fizikám egyaránt 87 %-os lett. Miket javasoltok miket tanuljak nyáron?
2014. jún. 25. 16:19
 1/2 Arneal ***** válasza:

VIK: Igazából nincs semmi, ami annyira előretanulást igényelne.


Illetve egyénfüggő. Szerintem a legtöbbre elmondható, hogy teljesíthető, ha komolyan veszed, de van, akinek kicsit lassabban áll rá az agya, ekor nem ár előre gyakorolni. Főleg analízis és programozás (C). Bsz/számtud úgyis ott sokkal jobban elmagyarázzák (legalábbis infon nagyon jó az előadó szvsz), digitális technika szerintem nem nehéz (+infoson most nem igazán tudni mi lesz rajta, hogy lesz) bár villamoson a vizsga úgy tudom szívatós. Fizika meg ilyen emelttel nem lesz nehéz.


Persze nem ártana, ha tudnánk vill vagy info...


Ha akarsz, akkor C-hez nézzegetetsz itt dolgokat: infoc.bme.hu Infos oldal, de villamosoknak (meg úgy bárkinek, aki most kezd programozni és C-ben akar nekivágni) ajánlom. Nagyon jó előadó szeirntem.


Analízis: alapvetően határérték, deriválás, integrálás. Nem árt, ha ezeket az alapfogalmakat nem előszőr hallod, de igazából csak gyakorlás kérdése ez a tárgy. Ilyen mateking.hu meg coursera, khan-academy meg van egy pár (én nem szeretem az ilyeneket ezért nem tudom pontosan) érdemes körülnézni, de pl. az infos jegyzet szerintem jó:

[link]

Bár van, akinek elsőre kicsit száraz lehet, akinek meg nem, annak jó eséllyel nem kell előre tanulnia.


Szóval ja. Szerintem nem kell túlparázni, az érettségi eredményeid alapján szerintem nem lesz bajod. Én mondjuk elcsesztem a matek emeltemet,de így kevesebb lett, mint neked és első félévben semmi gondom nem volt analízisből. Kb. implicit deriválás volt új, de az meg könnyű.


De így nehéz belőni, hogy mennyit tudsz és hogy mennyire ell előre tanulnod...(illetve éri meg, mert az biztos, hogy nem kell csak max. évközben nagyon komolyan venni)

2014. jún. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Egyrészt meg is nyugtattál, másrészt használható információt is kaptam :)
2014. jún. 25. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!