Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges, hogy a 'népszerű...

Lehetséges, hogy a 'népszerű szak' egyikének mégis emelkedik a ponthatára? (nemzetközi gazdálkodás)

Figyelt kérdés

Tavaly 700 jelentkező volt 139-en érték el a 460 pontot. (160 volt a limit). Idén újra 160 a limit.

De a jelentkezők száma +200. (BCE-GTK) Mégiscsak növekedni fog a 'fix ponthatár'?



2014. jún. 26. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

a fix ponthatárok azért fixek mert nem növekednek. Amit előremeghatároznak oda akár 500an is felvételt nyerhetnének akkoris muszáj lenne felvennie az adott egyetemnek az embereket.

Ezt a döntést a Kormány hozta. (Nem véletlenül ilyen magas az előre meghatározott ponthatár) Szóval nem kell aggódni. Ha megvan a pontod fel vesznek.

2014. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2014. jún. 26. 19:35
 3/4 anonim válasza:
Én pont tegnap találkoztam egy osztálytársammal; fölvették Bécsbe, de itthon is van 467 pontja, szóval gyorsan ki kellett derítenie, hogy ezzel a BCE-re biztos-e a bejutása (a bécsi visszajelzés miatt). Az édesanyja fölhívta a Corvinust és azt mondták neki, hogy a fix ponthatárok is változhatnak, inkább jelzésértékűek. :/ Látok is benne logikát, mert ha 300 ember csinál 460-nál több pontot és jelentkezik oda első helyre, akkor mit csinálnak? +Amit a kormány mond/dönt, ott mindig van apró betű, gyakran annyira apró, hogy előre nem is látod. Szerintem.
2014. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát nem tudom mi lesz, 2012-ben 482 volt a ponthatár, 462 pontom lett, de akkor lehet, hogy szívni fogok.
2014. júl. 3. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!