Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan tudják melyik tárgyat...

Honnan tudják melyik tárgyat kell felvenni?

Figyelt kérdés

Ugyan még nem vagyok egyetemista,de mindig is érdekelt, hogy a tanulók honnan tudják milyen tárgyakat kell felvenniük. Vegyünk egy példát. Van egy tanuló aki nem bukott semmiből úgy halad ahogy kell. Akkor neki miért vannak teendői? Azt hittem ez olyan egyszerű mintha mondjuk középiskola lenne, hogy ekkor vannak órák és aki pl 12 es az a 12. es órára jár be, ha meg valamiből csúsztat akkor az alap + amiből csúsztatott.


Valaki felvilágítana?



2014. jún. 26. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi rendszerekben (vagyis én a neptunt ismerem, gondolom az etr is ilyen) a tárgyak mellé oda van írva hogy hányadik félévben ajánlott felvenni. Elsőben a tanulmányi osztály veszi fel általában. Vannak olyan tárgyak, amik egy korábbira épülnek, olyankor a tárgy adatait kell megnézni, hogy van-e megadva vmi. A választható tárgyaknál értelemszerűen nincs ajánlott félév, ott csak arra kell figyelni, hogy meglegyen a szükséges számú kredit belőlük mire végez az ember. Na meg persze, ha van előfeltétel, akkor az teljesítve legyen. Ha benne leszel, pikpak rá fogsz jönni :)
2014. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Teljesen érthető. Bonyolultabb mint a kérdés előtt de lényegesebben egyszerűbb mint ahogy elképzeltem :)

2014. jún. 26. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg az egyetemek honlapjámn fent van a mintatanterv, ott is le van írva, mikor mit.

Egyetemen ebben az ügyban sokkal nagyonn szabadságod van. Olyan tempóban végzed a tárgyaidat, amilyenben tetszik, ezért nem feltétlenül automatikus, hogy "ha elsőben nem csúszok, minden másodikos tárgyat felveszek" és ezért is kell magadnak felvenni a tárgyakat.

2014. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!