Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elrontottam az egész életem?...

Elrontottam az egész életem? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elrontottam az érettségit,vagy lehet buta vagyok? Már azt se tudom ki vagyok én vagy mit jelöljek be jövőre. Idén ossze vissza csináltam mindent nem is jutottam be sehova. Érdekel a csiilagászat,biológia,orvostudományok,lennék edző vagy pszichológus. Főként az emberi agy érdekel az emberi viselkedés alapjai. Kutatni akarok! Imádom sose vagyok biztos semmiben,rá akarok jönni az eddig ismeretlen esetenként homályos elmeletek miertjere. Szeretnek majd egy konyvet irni,szeretnek embereken segiteni. Almodozo orult vagyok vagy van eselyem?18/L
2014. jún. 26. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem rontottál el semmit. Lehet javítani is, újra kell érettségizni. Egy ismerősünk fia azért ment el idén újra érettségizni az egyik tantárgyból, mert tavaly nem sikerült annyi pontszámot összeszednie, ami elég az egyetemhez.
2014. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen lehet javítani,csak félek dönteni annyira nyitott vagyok mindenre sajnos. A humán tárgyak sokkal jobban mennek pl. Mit válasszak hogyan döntsek? Kétségbe vagyok esve :(
2014. jún. 26. 23:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért milyen lett az érettségid?

Csupa kettes vagy mi?

2014. jún. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos nem lett annyira rossz az érettségid

Ami tárgy meg tényleg nem jól sikerült, abból elmész

még egyszer érettségizni, csak el kéne dönteni mit is szeretnél

2014. jún. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondolkodj előre.


Orvosi? Oda kőkemény biosz/kémia kell. Humanosként ez menne?

Pszichológia? Nehéz bejutas,rengeteg tanulas

Edző? Testnevelési egyetem.

Csillagaszat? Humanosként elfelejtheted. Fizika,matek magasfokon.

2014. jún. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell kétségbe esni. Minden ember más tempóban halad, nem kell szorosan igazodni a többiekhez.

Én 19 évesen se tudtam, mit akarok, jobb híján jelöltem be anno a kommunikáció szakot, amit hamar ott is hagytam. Következő évben egyiptológiára mentem, azt is ott hagytam, fogalmam se volt róla, mit akarok csinálni. Minden érdekelt, azt se tudtam, hol áll a fejem. Most nyelvszakos vagyok, bár néha eszembe jut, hogy ez sem az igazi, de ha belegondolok, örökösen nyugtalankodó típus vagyok, és valószínűleg olyasmit fogok végül csinálni, amihez nem is kell diploma. Például sokat írok, ezt is választottam hivatásként, de tudom, hogy mellette nem árt valamit dolgozni is.

A lényeg, hogy amíg nem ért elég impulzus, nem tudtam magammal mit kezdeni, de bóklásztam már eleget, most már nagyjából körvonalazódott bennem, mitől lennék boldog.

Amúgy én is menet közben újraérettségizgettem, muszáj volt az új törvények miatt. Mindig van lehetőség javítani.

2014. jún. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 valamiparadox ***** válasza:

Szerintem a butaságot (pont,ahogy az intelligenciát és a tudást) nem túl egyszerű lemérni - így,egyelőre tételezzük fel,hogy nem vagy az.


Miért gondolod,hogy elrontottad az érettségiket;milyen jegyeket értél el?

Honnan tudod,hogy nem jutottál be,mikor az még senkinek nem derült ki?

Mennyivel mennek jobban a humán tárgyak?Melyiket tartod érdekesebbnek (és miért):humán vagy reál? (Igaz,én nem szeretem ezt a felosztást és csupán a személyes tapasztalatom az,hogy nem magyarázzák el iskolában rendesen a reál tárgyakat,ezért nem mennek jól.)

Miért edző?Ez valamennyire kilóg a sorból.


Keress egyetemi videókat (akár külföldieket,ha tudsz angolul például) vagy könyveket és nézd meg,hogy melyiket érted meg könnyebben,illetve melyiket tartod érdekesebbnek.Ha ilyen irányba mész az egyetemen,akkor évekig lesznek ilyen óráid.Képes lennél 3 évig tanulni pl. a csillagászat fizikai alapjait vagy növénytant biológián?

Mehetsz magántanárhoz is,hogy felkészítsen fizikából,matematikából,stb. Viszont,ha a viselkedés alapjai érdekelnek (jobban,mint az agy felépítése),akkor lehet,hogy pszichológiára (vagy valami hasonlóra -bár lehet,hogy ilyen a magyar rendszerben nincs-) kéne menned.


Viszont...pánikolósnak tűnsz.Nyugi.Ismerek olyanokat,akik képtelenek vizsgázni,attól függetlenül,hogy tudják az anyagot. Nem kell ennyire stresszelni.

Szánj rá 1 napot,hogy összeírd melyiket miért szeretnéd csinálni,s hogyan juthatnál el oda. Melyik mennyi időbe és erőfeszítésbe kerülne?Melyiket szeretnéd igazán (de legalábbis először) megcsinálni?


(Ezt csak zárójelben jegyzem meg: ha nem vagy túl jó problémamegoldó -ami tanulható azért-,akkor nem biztos,hogy javasolnám az orvosit vagy a pszichológiát.)

2014. jún. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Milyen szakokat jelöltél mert valami csak döntöttél februárba a fentiek alapján?

Jó tanácsok:

Számold össze a pontjaidat!

Biztos hogy sehova nem elég?

"Érdekel a csillagászat,biológia,orvostudományok,lennék edző vagy pszichológus.""eddig ismeretlen esetenként homályos elméletek miértjére"""szeretnek embereken segíteni"

Csillagászat kilóg a sorból szerintem.

Azt kell eldöntened hogy képes vagy-e orvosra menni vagy arra nincs elég jó képességed és kitartásod, bár az eü szakok diplomáit sem adják ingyen..

Az eü diplomák közül ezt ajánlom:

ORVOSI LABORATÓRIUMI ÉS KÉPALKOTÓ DIAGNOSZTIKAI ANALITIKUS ALAPSZAK/orvosi kutatólaboratóriumi analitika szakirány

Ha tényleg nem jutsz be idén sehova akkor iratkozz be egy okj képzésre, de csak olyanra amiből van esti képzés is! (azért mert ha jövőre felvesznek addigra nem végeznél..de nappali egyetem mellett estin simán folytathatod és olyan szakot válassz ami kiegészíti majd az egyetemi végzettségedet)közben tanulj nyelvet hogy angol és német profi legyen.

2014. jún. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A fő cél a pszichológia volt :) más problémáit kitűnően megoldom csak a saját fejem nem látom át sőt talán nem merek felelősséget vállalni a döntésemért . Nem lettkettes semmi. A matek lett szörnyű 51%. Lett 90%os érettségim is.. alapvetően nagynon szorongò tipus vagyok eléggé megbénìt,amint ez enyhül mindig tudok normalisan gondolkodni :)
2014. jún. 27. 07:45
 10/11 anonim válasza:
Esetleg a tanári pálya?
2014. jún. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!