Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Na most akkor február 15-ig...

EmilyRose kérdése:

Na most akkor február 15-ig kell jelentkezni az egyetemre, fősulira, még az érettségi előtt?

Figyelt kérdés
Valaki meg tudja válaszolni? Hogy van ez? A pontokat meg érettségi után küldik az iskoláknak és sorrend?
2010. jan. 5. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
február 15-ig meg kell jelölnöd azokat a helyeket, ahova jelentkezni szeretnél, ezután még módosíthatod a sorrendet, és július 8-ig kell elpostáznod nekik a pontokat igazoló papírokat, éretségi bizonyítvány, bizi, nyelvvizsga papírok stb
2010. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, módosult az időpont február 1-re... Legalábbis egy most érettségiző barátnőm ezt mondta. Igen, most februárban felvételizel. Az érettségi után az OM megküldi az érettségi pontjaidat, ami alapján eldől, hogy felvételt nyertél-e az iskolába. A sorrendre nagyon figyelj. Egyszer lehet módosítani. De ha az elsőbe felvesznek, akkor a második megjelölt egyetem/főiskola már nem kapja meg a felvételi kérelmed. És így tovább... Tehát tényleg jól gondold át, hogy hova mennél.
2010. jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia.Február 15 a jelentkezési lap beadásának ideje.ez 9000 ft.költség,amit a postán kell fizetni.ez magába foglalja a 3 suliba való jelentkezést.3 sulit lehet beírni, mindnél 2 kart. ha több helyre jelentkezel az + 2-3 ezer forint. Ha a tanulmányi jegyekkel szeretnél felvételizni, akkor be kell írni a tavaly év végi osztályzatodat, ezután feladhatod a papírt.Június közepéig lehet beküldeni az Oktatási Hivatalnak a kimaradt papírokat, tehát 12-es osztályzatok.Ha érettségi jegyekkel felvételizel, akkor ha jól tudom az érettségi bizonyítvány fénymásolatát kell beküldeni. Nézd meg a felvi.hu-t, vagy az OM honlapját.Már meglehet venni a felsőoktatási könyvet is, abban is benne vannak ezek a dolgok.
2010. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: "3 sulit lehet beírni, mindnél 2 kart."

Ez nem igaz! Nem három suliba lehet jelentkezni, hanem 3 szakra a 9000 Ft-ért. És ez max. úgy lehet 3x2, ha ugyanannak a szaknak megjelöli az állami és költségtérítéses formáját is.

2010. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Megjelölheted úgyis pl: a Semmelweis-et ,hogy Egészségtudományi kart, és a Testnevelés tudományi kart is beírod.Ha 1 iskolán belül ugyanazon a karon van több szak is, akkor minden helyre ugyanazt a sulit írod, ugyanazzal a karral, csak a szak nevét változtatod.Szerintem az utólsó így akarta írni, nem kell egyből lecseszni
2010. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
jelentkezési lapnál 1 iskolán belül 2 kart lehet jelölni. a karon belül fel kell tüntetni a szakot.
2010. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lecseszni akartam, csak kijavítani.

Én egyébként teljesen másképp tudom, mint ahogy ti írjátok. Szerintem úgy van, hogy a 9000 Ft-ért három szakot lehet megjelölni, és csak abban az esetben lehet 6 helyet beírni ugyanennyi pénzért, ha ugyanannak az egyetemnek, ugyanazon a karán és ugyanazon a szakon az államilag finanszírozottat és a költségtérítésest is megjelöli.


A felvi.hu-n is ez van egyébként: [link]


"Minden jelentkezőnek minimum 9000 Ft-ot, azaz a felvételi eljárás alapdíját be kell fizetnie. Ezért a díjért 3 képzés megjelölésére van lehetőség. Ha 1, 2 vagy 3 jelentkezési helyet tüntet fel a jelentkezési lapon, akkor egyaránt 9000 forint alapdíjat kell befizetni. Amennyiben az alapdíjban benne foglalt 3 képzésen felül további jelentkezési helyeket is megjelöl, jelentkezésenként 2000-2000 Ft kiegészítő díjat kell fizetni az alapdíjon (azaz a 9000 Ft-on) felül.


Az eljárási díj szempontjából két jelentkezési hely egynek minősül abban az esetben, ha ugyanannak a jelentkezési helynek az államilag támogatott és költségtérítéses formáját is megjelöli a jelentkező - azaz megegyezik az intézmény, kar, szak, képzési szint, munkarend, csak a finanszírozási forma tér el -, azt két sorban kell feltüntetnie a jelentkezési lapon, azonban az eljárási díj befizetése szempontjából ez egy képzésnek minősül."

2010. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. E-felvételizni fogok egyébként... Azt nem tudtam, hogy minimum 9000 forint, 6000-tal számoltam 2 szakra egy egyetemen belül. Kössz a felvilágosítást!
2010. jan. 5. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!