Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi igaz abból, hogy felsőoktat...

Mi igaz abból, hogy felsőoktatásban, ha államin vagy és nem érsz el egy bizonyos átlagot, akkor átraknak fizetősre? Hol lehetne erről tájékozódni, mesterképzésre is vonatkozik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy két egymást követő félévben meg kell szerezni a kreditek legalább 50%át ahhoz, hogy államin maradhass, a jegyek nem számítanak. De, ez alapképzés és a mesterképzést sajnos nem tudom.
2010. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék, hogy hol lehetne erről tájékozódni. én felsőfokú szakképzésre járok,de nekem úgy van a vizsgán, hogy a tanár elmondja, hogy 50% vagy 60%-ot el kell érnünk ,hogy 2-es legyen a dogánk. namármost: ha pl: 50%-ot elérem mindenből megvan a 2-esem? és mellette maradok államin? kizártnak tartom.
2010. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol maga az iskola dönt, van-e átjárás az állami és a fizetős oktatás között. Van ahol így van, van ahol ha államira vesznek fel, államin is maradsz, akármilyen az átlagod. Általában ahol az államiról áttehetnek fizetősre, ott fordítva is működik, aki fizetősre megy, de nagyon jó átlagot ér el, az bekerülhet az államiba.
2010. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az intézmény joga eldönteni, hogyan osztja el a fizetős és nem fizetős helyeken a tanulókat, így szerintem a tanulmányi osztály tud a legbiztosabban tájékoztatni erről. Emellett mindenhol van TVSZ (Tanulmányi- és Vizsgaszabályzat), amiben szintén szerepelni szokott. Ha már a net előtt ülsz, akkor keresd meg a suli weboldalán és lapozz bele.
2010. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez igaz, hogy átrakhatnak, de nem kell tőle félni, nem megy az olyan könnyen. Van olyan ismerősöm, aki 2 félév alatt 2 tárgyat nem csinált meg, és a többi tárgyból se volt szín 5ös, és mégsem volt a fizetősre rakás közelében sem. Szerintem csak az extra lusta embereket rakják át.
2010. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!