Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy felsőbbéves BME gépészhez...

Egy felsőbbéves BME gépészhez lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Én most leszek másodéves , csak néhány dolog nem tiszta későbbi tárgyakkal kapcsolatban , meg néhány tárgyról kérdeznék röviden:) Ha valaki tudna segíteni írja hogy pmbe vagy ide írjam a kérdéseket, kösz:)

2014. júl. 2. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
kérdezz nyugodtan (ha minden igaz, jövőre végzek)
2014. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
írd le a kérdéseidet és válaszolunk, ha úgy van.
2014. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocs, tegnap óta nem tudtam géphez jutni.

Főként azért lenne jobb több infót begyűjtenem, mert pont azt csesztem el amit nem kéne, a matekA1 nem sikerült elsőre, így a csúszás végigmegy az összes féléven összekavarva kb mindent a mintatantervhez képest. Most lesz a 3. félévem.


1.-Matek szigorlatot melyik félévben érdemes felvenni-megcsinálni? Én legkorábban 4. félévben tudnám, de semmi nem épül rá, szóval az jó ha A3-at felveszem 4. félévben, a szigorlatot pedig 5.-ben? Illetve az A3 nehézsége az A1,A2-höz képest milyen? Könnyű és meg lehet mellette csinálni a szigorlatot?

2.-Ugyanígy a mechanika szigorlatot szokták-e felvenni egy félévvel később ?

3.-Műszaki hőtant 1 félévvel korábban, a 3.-ban tervezem felvenni, mert különben erre a félévre kevés tárgy jutna. Ehez kellene a matekA2/A3 anyaga? Láttam glink zhkat, sok képlet+számolás van, nem csak elmélet. Sokat kell tanulni rá vagy előadásra is értelmetlen bejárni és a zh-kra is elég kb előttelévő nap átnézni az anyago mint pl Fizika A2-nél?

4. Itt egy mintatanterv kép kiegészítve azzal, hogy nekem hogy fog alakulni: [link]

Baloldalt mintatanterv szerint vannak a félévek számozva az ajánlott tárgyakkal a sávokban. Én pedig minden tantárgynál külön jelöltem felül számmal-színnel, hogy én hanyadik félévben fogom felvenni. Ami át van húzva az már megvan..

Pl FizikaA2-t csak 4. félévben tudom felvenni, mert nincs belőle kereszt.

Megpróbáltam úgy tervezni a tárgyak felvételét, hogy minden félévre elég jusson, de gondolom sokból nem lesz kereszt(mint most FizikaA2-ből sincs) és ez a mostani terv tovább fog kavarodni.

A kérdésem, hogy ahogy visszaemlékeztek, mely tárgyakból nem szokott lenni kereszt? Vagy ti mit módosítanátok ezen a terven?



Kösz nagyon a segítséget. jelenleg ezek a kérdések, mivel írás közben sokra rájöttem magam is, de ha valami tanácsotok ezeken túl van, jöhet.

nektek pedig gg hogy már a végén vagytok, nekem van még 5x ennyi:)

2014. júl. 3. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:

1. A matekszigót mindenképp csináld meg 4. félévig, mert akkor van szakirányválasztás, és az épül rá, anélkül nem is jelentkezhetsz. Persze van olyan, hogy valaki matekszigó nélkül felvesz szakirányos tárgyakat szabválként, aztán a következő szakirányjelentkezési időszakban felveszik szakirányra és elfogadtatja azokat a tárgyakat, de érdemes inkább nem kockáztatni.

A3 nehézsége milyen? Hát.. ne tévesszen meg az, hogy csak 4 kredit (vagy 3?), az csak azért van, mert nincs külön vizsga belőle, hanem ott a szigó (meg lehet, hogy kevesebb az előadás, már nem emlékszem). A tananyag egyik része differenciálegyenletek, ami viszonylag érthető, a másik viszont vektoranalízis, amiből az emberek nagy része a világon semmit nem képes megérteni (legalábbis ekkor - aztán majd áramlástannál értelmet nyer a nagy része, és fel is lehet fogni úgy, hogy van társítva hozzá valami). Összességében szerintem a három félévnyi matekból az A3 a legszarabb, de csak azért, mert a vektoranalízis önmagában teljesen érthetetlen volt számomra, a többi félévben legalább olyan dolgokat vettünk, amit rögtön akkor hasznosítottunk is más tárgyaknál.


2. Mecha szigóra csak a fejlesztő szakirány épül, szóval ha nem oda akarsz menni, akkor teljesen mindegy, mikor csinálod meg. Illetve szakdolgozathoz már elfogadott mecha szigó kell, tehát legkésőbb utolsó előtti félévben kell megcsinálni.


3. Hő1-et sokan veszik fel 3. félévben előre, pont ugyanezért, mint te, teljesíthető is így, tehát ez korrekt ötlet. Az előadás teljesen fölösleges hő1-ből és hő2-ből is, kilométeres levezetések vannak csak, ami soha nem fog kelleni, gyakorlatra viszont mindenképpen járj, ott leadnak mindent, ami kell (az elméletnek is leadják általában azt a részét, ami kell - ergo előadásra be ne járj). Fizika A2-höz semmi köze követelményileg, az a tárgy egy vicc (Fizika A3 lesz még ugyanilyen), a hőtanok azért elég macerásak tudnak lenni.


4. Keresztfélévek: nem szokott lenni anyagszerkből (csak vizsgakurzus), gépszerkből nem tudom (szerintem abból még van), gépelemek 1/2-ből is csak vizsgakurzus (pedig eléggé lenne igény rendes keresztre, azok a tárgyak összehoznak 3-4 évfolyamot egyszerre, főleg a gép2 :D ), fizikákból sem szerintem, fémtechből is csak vizsgakurzus, KIR-ből sincs, műgazdból sincs, méréstechből sincs, gépgyártásból csak vizsgakurzus (az is túl kevés főre), polimerből csak vizsgakurzus, ETA-ból sincs kereszt (és ott nagyon-NAGYON tanulj a zh-ra, mert csúnyát lehet csúszni vele), EMA-ból szintén csak vizsgakurzus, áramlástanból energetikusoknak van másik félévben (de azt hiszem azt nem engedik nekünk felvenni, szóval nincs kereszt), irtechből csak vizsgakurzus, üzleti jogról fogalmam sincs (szerintem minden félév amúgy), ÁTG-ből csak vizsgakurzus. Ezeken kívül azt hiszem, minden tárgyból indul rendes kurzus is keresztféléven. Illetve szakirányos tárgyakból általában soha nincs keresztfélév, sőt néha még vizsgakurzus sem, szóval ott a vége felé már pláne nem éri meg bukni.


Úgyhogy a terved sajnos nagyrészt kuka: a gép1/2 cúszik 5-6. félévre. A dinamikát viszont felvenném helyedben a sziltan mellé következő félévben, ezzel a rezgéstan is előrébb csúszik 4. félévre a saját helyére (meg a VEM is 5.-re, ami a rezgésre épül, és csak azért nem látod ebben a tantervben, mert szakiránytól függ, hogy melyik félévben van). Műgazdból és méréstechből, mint mondtam szintén nincs kereszt, így azok mennek 5. félévre. Gépgyártás-polimer-áramlástan-ETA kombót nem tudod 5. félévre csúsztatni, mivel ugye nincs kereszt. Irtech-EMA marad 5. féléven, mivel nincs kereszt.

2014. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és jöhet a többi kérdés, ha van még.
2014. júl. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

fú, jóléreztem hogy ezt meg kell kérdezzem. kösz nagyon a segítséget. sajnos most nézem kitalálták hogy a dinamikához a matekA2 előkövetelmény, így nem tudom felvenni. Végül akkor 1 év csúszás lesz ebből az A1 bukásból:) sajnos szar gimiből jöttem 0matekkal, csak 2.félévre éreztem rá a dolgokra, pl most anyagszerk 4es lett. Lehet lesz még kérdés, mivel múszály egy új tervet készítenem, hátha meg le lehet faragni a csúszást picit.


Matekszigot azért raktam itt későbbre, mert ahogy néztem csak a 7.félévben lett volna kapacitásom szakirány tárgyakra, 6.félévre is bőven jutott volna sokminden.

De majd most újracsinálom a tervet, megnézem hogy jön ki, de az 1éves csúszás miatt sztem ígyis úgyis a szakirányt 1évvel később tudom csak elkezdeni, akkor meg elég később jelentkezni rá nem?


Kösz mégegyszer

2014. júl. 3. 23:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, ha egy évvel később mennél szakirányra, akkor elég 6. félévben jelentkezni. De ha már egy plusz évet belekalkuláltál, figyelj, hogy ne legyen több. Könnyű elcsúszni a gépelemeken, áramlástanon/ÁTG-n, ETA-n/EMA-n. Egyre kevesebb tárgyból van sajnos keresztfélév.. Viszont idővel belerázódik az ember. Sok sikert a továbbiakban! És ha lesz még kérdésed, nyugodtan írj pm-et.
2014. júl. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!