Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Városmajori Gimnázium német...

Városmajori Gimnázium német tagozatára tényleg csak azok jelentkezhetnek akik kezdő szinten vannak németből?

Figyelt kérdés

2014. júl. 4. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A felvételi tájékoztatóban ezt írják....akkor?

[link]

2014. júl. 4. 19:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Pont hogy nem! teljesen félreértetted a szöveget. Azt írja a nyelvet csak kezdő szintről tanulják és nem vesznek fel olyat aki előbbre van, vagy olyan nyelvi környezetből jön.

Remélem segítettem:) és hajrá ha oda szeretnél menni:)

2014. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De aki előbbre van az már nem kezdő, nem?
2014. júl. 21. 19:28
 5/9 anonim válasza:
A csoport kezdő szintről indul, és nem vesznek fel, ha haladó vagy. De ha tényleg haladó vagy akkor miért akarnál egy kezdő csoportba menni? Ha tanultál, de mégis azt érzed, hogy elölről szeretnéd kezdeni, mert az Általánosban nem tanultad rendesen, akkor mehetsz oda, hiszen akkor nem számítasz haladónak. Ezzel csak azt akarják elkerülni, hogy a csoporton belül nagy eltérés legyen. De szerintem inkább érdemes egy jobb csoporthoz felzárkózni, mint egy kezdő csoportba bekerülni, hiszen ott olyanok vannak, akik még soha nem tanultak németet.
2014. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Na úgy van ez,hogy akkor mehetsz nyelvibe németből,ha kezdő vagy,viszont más tagozatokon (matek,humán,ének,fizika) simán felveheted a németet választott nyelvként haladó szinten is
2014. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annak idején minket három németcsoportba osztottak: két kezdőbe és egy haladóba. A haladóba azok kerültek, akik már tanultak németül, a két kezdő csoportot véletlenszerűen választották szét (aszerint, hogy az ebédlő melyik oldalán ültek, amikor összegyűjtötték az osztályt, hogy ezt megbeszéljék). Istenem, milyen szép emlékek! De lennék megint 14 éves... :)
2014. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bogi11 ***** válasza:
És milyen a nylvoktatás a VMG-ben:Eddig nem csak jókat olvastam róla.:( Pedig amúgy érdekelne az iskola. 6 osztályosba menne a gyerkőc.
2015. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bogi11, szerintem jó az iskola és a nyelvoktatás is, 6 osztályosban pedig 2 csoportot indítanak, miután egy szintfelmérő alapján felosztják a gyerekeket. ( aki persze teljesen kezdő, annak nem kell megírnia). Az utóbbi két évben legalábbis így volt.
2015. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!