Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2013-ban a Debreceni Egyetemen...

2013-ban a Debreceni Egyetemen, a Közgáz karon, a gazdálkodás és menedzsment szakon hány pontnál húzták meg a határt?

Figyelt kérdés

2014. júl. 5. 12:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Államin (levelezőn és nappali egyaránt) 460 volt múlt évben a ponthatár. De ez nem csak a DE-re érvényes ponthatár hanem az ország valamennyi felsőoktatási intézményére igaz volt, ahol indult gazdálkodás és menedzsment szak.

Fizetősön (levelezőn és nappali egyaránt) 240 ponttal azaz a múlt évi jogszabályi minimummal be lehetett kerülni a DE-n 2013-ban gazdálkodás és menedzsment szakra.

2014. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de engem az érdekelne, hogy mennyi volt az a minimum pontszám, amennyivel felvettek valakit. .
2014. júl. 5. 12:35
 3/18 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy a 7 emberből - akik a jelentkezők közül megugrotta a 460-as ponthatárt - a legrosszabbnak mennyi volt a pontja? Ezt senki sem fogja neked megmondani.

Ugyanígy a 240-esnél végképp nem, de ott nagy esély van rá, hogy a leggyengébb is 240 fölött volt, hiszen ott a pontszám azt jelenti, tudtak volna még felvenni embereket.

2014. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ahham, arra lettem volna kíváncsi, hogy öblöktségesre mennyi ponttal lehetett bekerülni. . azt hittem ezt meg lehet vhol nézni.. . és véletlenül azt nem tudod, hogy milyen volt a tavaly felvettek átlagpontszáma?
2014. júl. 5. 13:15
 5/18 anonim ***** válasza:

(első válaszadó vagyok)Jaj!! Kedves kérdező az önköltséges ponthatára 2013-ban 240 pont volt a kérdezett egyetem kérdezett szakán!

Az hogy az egybeesik/egybeesett a jogszabályi minimummal ez egy dolog..de attól ez azt jelent hogy a legutolsó ember akit felvettek az 240 ponttal jutott be. Nem kell tovább kombinálni hogy..a ponthatár azt jelenti hogy a legkisebb ponttal rendelkező felvételiző által elért pontszám amivel még felvettek a szakra valakit. Ezen mit nem értesz?

2014. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"de attól ez azt jelent hogy a legutolsó ember akit felvettek az 240 ponttal jutott be."


Ez azért így nem igaz. Megvan az elvi lehetősége, de nagyon kicsi. Ha megvan a tavalyi tájékoztató, akkor a keretszámból és a felvettek számából lehetne erre következtetni (ha kb egyenlő), de a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy kevesebb embert vettek fel, mint amennyit tudtak volna.

2014. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
de a 240 pont egy központilag meghatározott min. pontszám, amivel lehet jelentkezni. Az egyetem meghúzhat egy magasabb min. pontszámot. Nem így van?
2014. júl. 5. 14:25
 8/18 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk:

Van egy jogszabályi minimum, ez a 240 pont. Idén már 260, de lehet csak jövőre. Ez azért van, hogy "minden hülye ne mehessen tanulni".

Ha megvan 260 pontod, az nem garancia semmire, csak a lehetőséget adja meg arra, hogy jelentkezz.

A keretszámok (függetlenül az államitól vagy fizetőstől) végesek. Nem tudsz 6000 embert tanítani, ha csak 40 oktató van, a terem meg csak 400 fős. Ezért a felvételizők versenyeznek egymással. Csökkenő sorrendbe rakják a felvételizőket, és ha 50 embert tudnak felvenni, akkor felveszik azt az 50-et, amelyiknek a legmagasabb a pontja. Így az 50. ember pontja lesz a ponthatár. Ez így megy államis meg fizetős helynél is.


Vannak azonban kivételek, ilyen például pár közgázos szak is. Itt előre megmondták sorrendbe állítás nélkül, hogy gyerekek, 460 pont kell. Ez úgy tűnhet, hogy milyen jó, de közelítőleg tudták, hogy hány ember fogja ezt a számot elérni, csak így szebben van kommunikálva, mintha azt mondanák, csak 25 emberét fizetjük. A végeredmény úgyis ugyanaz.

2014. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom én is. :) csak azt szerettem volna megtudni, hogy mi volt az a pontszám, amit el kellett érni, hogy felvegyenek.
2014. júl. 5. 14:53
 10/18 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el az első választ.
2014. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!