Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 405-406 pont elég...

Szerintetek 405-406 pont elég lesz idén DE-ÁOK-ra?

Figyelt kérdés
Tavaly nem sikerült,így újraérettségiztem matekból,bioszból és kémiából.Kémiából nem tudtam,mert többször ki kellett mennem az érettségi alatt hányni,valószínűleg az idegesség miatt,pedig ilyen még sosem volt velem.Először úgy számoltam,hogy 410 pontom van,csak kiderült az érettségik %-os arányába nem számítanak bele az új érettségik ,a tanúsítványok,csak azok az eredmények,amik a bizonyítványomban szerepelnek.Nem sajnáltatni szeretném magam,tudom,hogy én tehetek arról,hogy annyi pontom van amennyi és hogy naponta kb feltesznek 2 hasonló típusú kérdést a diákok,csak a ponthatár húzás közeledtével egyre nyugtalanabb vagyok.Meg olyan igazságtalannak érzem,hogy a szervezetem is akkor ment tönkre,amikor a legjobban szükségem lett volna rá. Egy évig jártam Pestre gyógyszerészetire,de nem volt az én világom,így ott hagytam,csak szomorúan és picit irigykedve néztem az orvosis ismerősöket.Nem akarok megkeseredett ember lenni,aki nem azt a munkát végzi,amit szeretne,hanem egy teljesen mást,szóval ha idén sem sikerül akkor is megpróbálom,csak azért jó lenne minél hamarabb.

2014. júl. 7. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy nem számít bele? Duplázásnál is az új érettségiket duplázzák, ha az lett a jobb.

Amúgy neces ez a 406 pont, ismerőseim, akik Debrecenbe jelentkeztek orvosira, nekik mind 420 fölött van, de azért drukkolok, hogy beleférj.

2014. júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon fog jelentősen változni a ponhatár tavalyhoz képest, esélyes, hogy elég lesz.
2014. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,remélem elég lesz :D Mondjuk tavaly is sokan voltak 420felett ,sot kb mindenki,akit ismertem,minimum 410 pontja volt,mégis 395 volt,nekem az is tökéletes ha 406 lesz ,csak sikerüljön :D
2014. júl. 7. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég lesz. Nekem is 406 pontom van, bár én Szegedre jelentkeztem, és annyira optimista vagyok, hogy meg sem fordult a fejdmben, hogy ez esetleg nem lenne elég. Szóval csak nyugi, élvezd a nyarat, és aztán szeptembertől ügyesen! ;)
2014. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is megjelöltem Szegedet :D Legrosszabb esetben oda felvesznek(azért legrosszabb eset,mert 6órás út nekem Szeged) sok sikert neked is.:) És nagyon szépen köszönöm a válaszod!:)
2014. júl. 7. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
A jelentkezők száma közel megegyezik, de a keretszámok húsz fővel csökkentették, ami kb max. 10 pontos növekedést jelenthet. 405 pont a DE-re orvosira szerintem elég lesz, grat!:) kívánom hogy legyen elég!!
2014. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Ha bejutok ,akkor meg próbálom a maximumot kihozni magamból.:)

Hát néztem egyébként pl . 2011-ben is arányaiban kevesebben jelentkeztek,mint 2012-ben,de mégis csökkent a ponthatár.Úgy emlkészem abban az évben sok mindenki nehéznek találta a közép kémiát.,pedig abban az évben jött be a 480 pontos rendszer helyett,az 500 pontos,mindenki félt,hogy nőni fog a ponthatár mindenhol 10-15 ponttal. Amúgy szerintem a kémia/fizika és biosz emelt átlagától függ,amik idén sem lettek túl fényesek. :) Sőt talán biosz idén rosszabb lett,mint tavaly,úgyhogy reménykedem.

2014. júl. 10. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!