Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a járműmérnöki...

Mi a különbség a járműmérnöki és a gépészmérnöki kar között? Valaki kifejtené kicsit részletesen?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem és műszaki pályán kívánok tovább tanulni, de nem tudom melyik lenne a megfelelő kar a számomra. Találtam egy olyan kérdést is ezen az oldalon ahol leírja részében a járműmérnöki képzést hogy x félévig közösen vagyunk és lehet szakosodni kocsikra, repülőkre, hajókra stb.. De ott olvastam azt is hogy ez a gépészet része. Akkor a külön gépészmérnöki kar milyen jelentőséggel bír? Azt is halottam hogy a gépészmérnöki sokkal jobb, mert könnyebb elhelyezkedni. Engem főként az autók tervezése érdekelne.


Plusz kérdés: "Autók tervezése" kategóriába mi tartozik? A mérnök tervezi meg a kinézetét, alakját, működését?



2014. júl. 9. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az autók érdekelnek, gyere járműmérnöknek. Az általános híresztelésekkel ellentétben nem szűkíted be vele a lehetőségeidet.


Bár a plusz kérdésed miatt inkább visszakérdezek, mielőtt további infót tudnék adni: pontosan mit akarsz tervezni egy autón? Ha kinézetet, akkor formatervezőnek menj. Ők mondják meg, hogy hogyan fog kinézni az autó.

De elég sok mást is lehet tervezni azért egy autón. Hajtáslánc, futómű, felépítmény, sorolhatnám.

2014. dec. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!