Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A véleményetekre lennék...

A véleményetekre lennék kiváncsi, hogy szerintetek a 2014. évi ponthatárok általánosságban csökkenni vagy nőni fognak?

Figyelt kérdés

#Ha csökkeni #nőni fog
2014. júl. 10. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
a tavalyihoz képest növekedni
2014. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyjából ugyanott lesznek, talán minimálisan nőnek. Természetesen ahol tavaly 240 vagy a körüli pont kellett, az most 260 fölé nő, mivel ez lett idén a minimum ponthatár.
2014. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol magas volt tavaly, ott nem hiszem én sem, hogy nagy változás lesz. Max. azért nőhet, mert idén valamivel többen jelentkeztek, de ez az esetleges emelkedés csak pár pontos lesz szerintem. Sosem volt eddig olyan radikális emelkedés vagy csökkenés egyik évről a másikra. Esetleg ott lehet több változás, ahol tavaly mondjuk nem kellett az emelt érettségi, idén meg kell, mert az megkavarhatja a dolgokat kicsit. (Az orvosinál legalábbis az volt tavaly.)
2014. júl. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagy átlagban kb. ugyanott lesz. Van ahol nőni fog van ahol csökkenni. Mert pl. habár idén többen jelentkeztek a felsőoktatásba összesen, de gépészmérnöki szakokra idén mégis kicsit kevesebben jelentkeztek mint tavaly ergo az csökkenni fog.

Ami igazán megkavarja majd a dolgokat az, az új határozat miszerint az egyetemeknek nem kell kitölteni a teljes kapacitásukat. Tehát az adott szakra mondjuk 120 fő az egyetem kapacitása, de a bejutott 120 főből mondjuk az utolsó 30-nak már nagyon alacsonyak a pontjai, az intézmény mondhatja azt, hogy oké akkor minőségmegőrzés miatt az utolsó 30 főt nem vesszük fel.

Ez kiszámíthatatlanná teszi az egészet. Más kérdés persze, hogy az egyetemeknek kell a pénz és kétlem, hogy ezt sokan el fogják játszani... Inkább felvesznek mindenkit aki befér a kapacitásba első év végén úgy is ki fognak hullani akik nem odavalók addig viszont legalább kap utánuk az egyetem pénzt.

2014. júl. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz lényeges változás
2014. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!