Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a közigazgatás-szervező...

Milyen a közigazgatás-szervező szak? Mire jók? Mit csinálnak és mit tanultak?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Most diplomáztam igazgatásszervező szakon. (ez a régebbi neve a közigazgatás-szervező szaknak csak most februárban keresztelték át)

Én imádtam a szakot.Közigazgatás számára képez szakembereket, legmagasabb pozíció ami betölthető vele a jegyző kisebb településeken.

Legfőképpen közigazgatási jog területeit tanultuk részletesen, de (szinte) minden jogágból van egy-két szemeszter, és némi közgazdaságtan statisztika, számvitel is. Illetve szervezés-vezetési ismeretek.

Gyakorlat bármely közigazgatási szervnél tölthető, egyetem elintézi.

2014. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az inteligens válaszodat!!

Nagyra értékelem.

Szóval kissebb településeknél jegyző, politikai páján vagy esetleg más közigazgatási intézményekben tudnál a legeredményesebben elhelyezkedni?

2014. júl. 13. 13:05
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja, most jut eszembe ez egy alapszak. Milyen MA diplomát lehet utánna szerezni ztánna?

Bocs hogy ilyen sokat kérdezek :)

2014. júl. 13. 13:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Politikai pálya az választott funkció inkább, nem végzettség függvénye elsősorban.

Van közigazgatás MA esetleg kreditelismertetéssel kriminológia MA elérhető ezzel a BA diplomával.

Ha meggondolod magad és mégis inkább jogász lennél, akkor 5 év helyett 4 év a jogászképzés ezzel az alapszakkal. (ez nem nagyon éri meg, ha tudod hogy jogász szeretnél lenni akkor egyből menj jogász szakra szerintem)

2014. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mennyit dobna rajtad egy MA diploma ezután?
2014. júl. 14. 12:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom isten igazából..azt valós pozícióban látja és érzi az ember hogy mennyit jelentene a Közigazgatás MA. (kriminológia szerintem nem túl jó..az annak való aki kutató..igazából ilyen állás utcáról nem létezik, ergo a szakot sem érdemes elvégezni csak ha más valahogy arra a területre vetődött el valaki és előny számára)

De nekem már a helyzetem, nekem ez a második diplomám, teljesen párhuzamosan végeztem két szakot, másik szakom önmagában mint alapszak semmit sem ér (nem sokat) viszont MSC-vel kreditelismertetéssel már igen. Én mindenféleképpen közigazgatásban szeretnék dolgozni (diploma előtt érettségivel dolgoztam titkárnőként ott), de szakigazgatási szervnél...oda meg kell a szakdiploma és a közig diploma meg kifejezetten előny...(ezért csináltam)

2014. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged!! :)
2014. júl. 14. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!