Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok az angol-német...

Mit tudtok az angol-német szakos tanár képzésről?

Figyelt kérdés

2014. júl. 16. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudni kell angolul és németul.
2014. júl. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt valahogy sejtettem.
2014. júl. 17. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit pontosabban? Mire vagy kíváncsi? Ha angol-német szakos tanár szeretnél lenni, osztatlan tanárképzésre kell jelentkezni angol-német szakpárra abba az intézménybe, ahová járni szeretnél. A felvi.hu-n megnézed a felvételi követelményeket, emelt szintű érettségit kell-e tenni (valószínűleg igen) és kell még pedagógus-alkalmassági vizsga, de ez is ott lesz az intézmény oldalán, hogy mikor, hogyan történik. Lesznek angol és német nyelvészeti és irodalmi tárgyaid meg pedagógiai és pszichológiai tárgyak, szakmódszertan, stb. 5 év és tanár leszel, az utolsó 1-2 félévben tanítási gyakorlat lesz, ha jól tudom.
2014. júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Legfőképpen arra lennék kíváncsi, hogy milyen tantárgyaim lesznek, mekkora a szórás, milyen nehéz a dupla nyelvszak...stb
2014. júl. 19. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"milyen tantárgyaim lesznek"


- Nem gondolhatod, hogy 100 tantárgyat felsorolunk neked. Tessék felnézni a képző intézények honlapjára, és keresni mintatantervet.


"mekkora a szórás"


- Most indult be újra a képzés osztatlan formában, szóval erre nincs válasz. Az angol rendszerint durvább szokott lenni (nekem osztott képzésben három elég kemény nyelvi vizsgát kellett teljesítenenm), és a tanárszak alapból nem könnyű, de nagy "elszántság" kell ahhoz, hogy valaki ne tudja elvégezni. (rendszerint azért hagyják ott, mert rájönnek, nem passzol a személyiségükhöz)


"milyen nehéz a dupla nyelvszak..."


- Elég nehéz. Ha jól tudom, elég, ha csak az egyik nyelvből van meg az emelt szintű érettségi, de ez az egyetemi oktatókat nem fogja érdekelni, és pl. angol alapvizsgán simán meghúznak első év végén.

2014. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A végén angol-német szakos tanár leszel.
2014. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annak tanulok, írj, ha van valami konkrét kérdésed. :)
2015. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!