Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az OKTV-t milyen korban írják?

Az OKTV-t milyen korban írják?

Figyelt kérdés

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyről csak annyit szeretnék tudni, hogy milyen korban írják, mármint akármelyik évben, akár többször is megírhatják, sőt minden évben van, vagy csak egy bizonyos évben, mondjuk 10-ben?

A válaszokat nagyon köszönöm, a kérdésbe fektetett időt nagyra értékelem.



2014. júl. 17. 17:13
 1/5 Kacsa Tibor ***** válasza:
Én német és matek OKTV-n voltam matekból és németből. Ha jól tudom, akkor minden évben van, kb minden tárgyból. Úgy rémlik, hogy uccsó két évben voltam OKTV-n, tehát 11 és 12-ben nekivághatsz. Sajna azt nem tudom, hogy hamarabb lehet-e :S
2014. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 valamiparadox ***** válasza:

[link]

A fenti linken megtalálsz mindent.

Amennyire én tudom minden évben egyszer van. De nem "írják",hanem inkább "írhatják".Nem kötelező,hanem jelentkezel és tovább kell jutnod a fordulókon. Szerintem minden évben indulhatsz (bár lehet,hogy kilencedikben még nem).


"A válaszokat nagyon köszönöm, a kérdésbe fektetett időt nagyra értékelem." A válaszokat nagyon köszönöm,s az abba fektetett időt nagyra értékelem.Nem mi tettük fel a kérdést.

2014. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

11.-ben és 12.-ben lehet menni,ha öt éves képzés,akkor pedig az utolsó 2 évben.Többször is meglehet írni,nyilván nem ugyanazon évben.Fordulók vannak,3 vagy 4,nem tudom pontosan.A döntőbe 50 ember jut be,11. és 12. osztály vegyesen.Óraszám szerint el vannak különítve a kategóriák:pl.biológiából 2 kategória van,a 2.-ban a tagozatosok,azaz heti legalább 2,5 óraszámban tanulók vannak,azalatt 1. kategória.


Jótanács:felesleges ez a hivatalos stílus,itt úgyis főleg diákok vannak.

2014. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ, ha valaki még írna, vagy esetleg van személyes tapasztalata, az nyugodtan írjon! Még egyszer köszi mindent!
2014. júl. 17. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen targybol szeretnel indulno kedves kerdezo? Amugy nem feltetlenul 50 ember jut be a dontobe. 30 kap tobbletpontot, fizikabol ennyit is hivnak be, mig matek 2.kategoriaban 50 embert is.Mintha 50 lenne a max, de ebben nem vagyok biztos. Altalaban 3 fordulo van, nehany targynal 2. Az elso az iskolai, ahol meg van szabva, hogy mennyi az a minimum ponthatar, amitol tovabbkuldik. Ez altalaban a maximalis pontszam 50 szazaleka. Ha tovabbkuldik, akkor felvizsgaljak/felulvizsgalhatjak. A 2.forduloba az adott kategoria osszes jelentkezonek a 10 szazaleka juthat be. Ezert a tenyleges ponthatar altalaban magasabb szokott lenni. Nekem fizika oktv-rol van tapasztalatom, ott pl. 80-bol 40 volt a tovabbkuldesi, mig a tovabbjutasi ponthatar 47 pont volt 2.kategoriaban iden.az en dolgozatomat tovabbkuldtek 51 ponttal, tovabbkuldes utan lehuztak 48-ra. A masodik fordulo orszagos szinten tobb meghatarozott helyszinen zajlik. Innen valogatnak a dontobe. Amiket irtam, altalanosan is igaz, csak a szamadatok vonatkoznak a fizika oktv-re. Egyebkent elvileg a gimi utolso 2 eveben lehet indulni, de ha korabban leosztalyozoztal egy targybol, akkor akar elso gimis evedben is mehetsz. Remelem, tudtam segiteni. Ha erdekelt vagy a fizika oktv-ben, akkor tudok meselni reszletesen is az egyes fordulokrol, meg hogy hogyan es mibol erdemes keszulni.
2014. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!