Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik nehezebb szerintetek?...

Orfeus kérdése:

Melyik nehezebb szerintetek? 60%-os emelt Tesi, Töri érettségi, vagy ugyan ezekből 90-100%-os közép?

Figyelt kérdés
2014. júl. 17. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

95%+ érettségit írni középszinten nagyon nehéz. Persze nem lehetetlen, ha van egy kis hátszeled. A tanár tud kozmetikázni az eredményeden.

Szerintem emelten könnyebb 60%-ot teljesíteni.

Én mondjuk úgy csinálnám, hogy amiből nagyon nagyon jó vagyok, abból emeltezek, a másikból meg közepet tennék.

Szerintem egy 70-80%-os emelt meg egy 90-95%-os közepet nem nehéz összehozni. Mellette meg mondjuk van 2 középfokú nyelvvizsgád, vagy egy felsőfokúd.

2014. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam én is, de elég sok pont kell ahova jelentkezek 330-340 legalább, szóval ezeket akarom duplázni mert tré tanuló voltam, és rajöttem hogy nem csinálhatom azt amit szeretek ha nem tanulok, időbe telt. Szóval májusig fel kell készülnöm belőlük. De nem tudom hogy jöhet össze ennyi pont. 2 db 80% közép is 320, ezért emeltre gondoltam mert az még +40 pont ugye. Csak nem tudom hogy ha van egy 60-as emelt, plussz 40*2 azaz 200 pont, vagy 60*2+40 ami csak 160.
2014. júl. 17. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem sok. Nekem idén 120-130 ponttal több kellett. :D

Nézd. Duplázni azoknak érdemes, akiknek kiemelkedően jó lett 2 érettségije. A 80%-os közép, meg a 60%-os emelt nem számít annak.

A gondolatmenetedben van egy kis hiba. Az emeltért +50 pont jár.

Figy. 2 80%-os közép érettségi 320 pont.

Két 60%-os emelt 340.


Ha fel bírod tornázni a közepet 90%-ra, az emeltet meg megcsinálod 60-ra, az már 350.


Ajánlom, hogy csinálj egy középfokú nyelvvizsgát. Az +28 pont. Viszont ha két emeltet teszel, akkor a nyelvvizsga már nem számít, azért ajánlottam neked az 1 emelt 1 közép felállást.

2014. júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha értem, csak az a bökkenő h reggeltől estig melózok, 2 tantárgyból fel tudok készülni mert jó vagyok mind a kettőből, de májusig nem menne még nyelvvizsgára is a felkészülés, mert januárba lesz vége a PLC programozó tanfolyamomnak :/
2014. júl. 18. 03:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!