Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem fognak felvenni orvosira,...

Nem fognak felvenni orvosira, milyen OKJ-t csináljak, ami még előnyös lehet? Később újra szeretnék jelentkezni.

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:

plusz pontot oda semmilyen okj nem jelent..

mentőápoló tudás jól jöhet

2014. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igen tudom

egyébként vicces ha a matek 10%al jobbra sikerül akkor már lett volna rá esély

2014. júl. 21. 14:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen egészségügyi témakörbe tartozó OKJ esélyes lehet, de én nem pazarolnám a féléveim, ha orvosira készülök, mert ott minden félév számít. Inkább rágyúrnék valamiből jobb eredményre.
2014. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*esélyes = előnyös
2014. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát már ígyis úgyis el van pazarolva 2 félév
2014. júl. 21. 14:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Félreértetted az okj nem az egyetemi félévekből vonódik le...semmi közük hozzá ha elmegy közoktatási intézménybe tanulni..
2014. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem, arra célozhatom hogy leghamarabb jövő szeptemberben kezdhetem el a képzést
2014. júl. 21. 15:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Az OKJ nem számít bele a támogatott félévekbe tudtommal. Szerintem nem előnyös az OKJ, mert csak az időd veszi el a tanulás elől. Akármennyire is egyszerű szakra mész, tanulni kell. Az emelt bioszhoz és kémiához meg egyik sem ad semmi pluszt.
2014. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges, max. a diákért éri meg, ha adnak, nem vagyok képben ezzel, de inkább tanulj a következő felvételire. Nálunk pl. az orvosin van aki gyógymasszőrnek tanult, egyedül az anatban használta, ott is csak a hátizmoknál amit nem is kérdeznek első évben a vizsgán.
2014. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha okj suliba jár (ha más nem vették fel) akkor rendesen olyan mintha középiskolás lenne..(nem lustul el, érzi hogy mindennap van valami dolga ahova menni kell..csak biosz alapú tárgyakat tanul ha eü okj-re megy)

Jár a diákigazolvány, jár a családi pótlék, és a szülőnek a családi adókedvezménybe is beleszámít így a gyereke továbbra is..ha semmit sem csinál akkor utóbbi három lényerges dolog nem jár..

És ott van mi van ha 2. évben sem sikerül..ekkor érdemes még egy esélyt adni neki..akkor meg már az okj képzettséget meg is szerezheti..sose lehet tudni mi mire jó az életben..

Szóval ha már csak az orvosi a cél, akkor jobb ha elkezd egy gyakorló ápoló vagy egy mentőápoló okj-t nappalin, mintha csak otthon ül..azért egy okos embert annyira nem erőlteti meg az okj képzés hogy ne tudna tanulni mellette a következő érettségire..

2014. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!