Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetne ezt a problémát...

Hogyan lehetne ezt a problémát megoldani a testneveléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A kormány 2 éve bevezette a mindennapos, azaz a heti 5 órás testnevelést az iskolákban. Most leszek 11.-es gimnáziumban és azt hiszem ez túl sok lesz nekem, mivel kémiából és földrajzból emelt érettségi előkészítőre fogok járni, ezen kívül angolból előrehozott érettségi felkészítőm lesz, plusz németből is lesz minimum 1 óra tehetséggondozás. Ha ez nem lenne elég, még az iskola keretein belül fizika-matematika korepetálásra/gyakorlásra járok majd.

Eddig, 9-10.ben is szinte minden nap 7 órám volt + a délutáni sportfoglalkozások a mindennapos tesi miatt, sőt 10.-ben még pénteken 8. órában is angol tehetséggondozásra jártam. Nem tudom, hogy ezt hogyan lehetne összeegyeztetni, de mindennap még a 6-7. óra után berakni előkészítőt, szakkört, tehetséggondozást és még akkor a tesi órák, sportfoglalkozások is....

Lényegében az lenne a kérdésem, hogy valahogy hivatalos úton megoldható-e, hogy vagy teljes felmentést kapjak (amire igazából nem szorulnék rá, maximum a részleges felmentésre, de azzal ugyanott vagyok, ugyanúgy be kell járnom testnevelés- és sportórákra, csak néhány gyakorlatot/játékot nem csinálhatok) vagy valahogy leadhassam a délutáni sportfoglalkozásokat?



2014. júl. 21. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A kötelező tesit nem lehet leadni, ez nem egy egyetem büfé szakja.

Ha úgy érzed nem bírod, akkor olyat tudsz magad körül megszüntetni, amit pluszban felvettél nem kötelező jelleggel.

Egyébként én nagyon-nagyon örültem volna ha anno lett volna heti 5 kötelező tesi, mert egész nap a suliban ülni......


Mit értesz a délutáni sport foglalkozások alatt?

Arra kötelező bemenni?

2014. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt úgy lehet megoldani, hogy gyógytesis leszel és akkor nincs annyi órád(legalábbis nálunk így volt) vagy szerzel felmentést ez alól is, bár amit leírtál, azok alapján nem hiszem, hogy ezt már megkapnád. Más megoldást nem tudok.
2014. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ebben a tanévben jártam én is gyógytesire, ahogy te is mondtad "kilövi" a +2 óra délutáni foglalkozást, de ezzel is az volt a baj, hogy elég későn értem haza miatta, hasznát nem vettem. Már idén is volt, gond, hogy nem tudtam kémia tehetséggondozásra menni a gyógytesi miatt, és ezt 11.-ben nem fog így lenni, inkább kitalálok valami kamu problémát, meg megmondom az orvosnak, hogy nem fér bele az időmbe a heti 5 óra testnevelés és írjon teljes felmentést. Idén is így volt, de akkor csak részleges felmentést kaptam, majd jövő tanévtől megszerzem a teljest is.

Szerintem ez a mindennapos testnevelés akkor is egy hatalmas nagy baromság. Aki a heti 2 vagy 3 tesióra mellett sportolni akarna, az megtehetné úgy is, nem kell ide még a kétszeresét berakni -.-

Ez megint csak egy idióta, haszontalan rendelet, amit a kormány rákényszerített az iskolákra, ugyanúgy, mint az 50 óra közmunkát.

2014. júl. 22. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!