Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvettek az egyetemre, de...

Ha felvettek az egyetemre, de olyan helyre ahová nem szeretnék menni (sajnos az első hely nem sikerült. ) és elvégzek egy OKJ-s tanfolyamot utána még mehetek ingyenes egyetemre?

Figyelt kérdés

2014. júl. 21. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp.
2014. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mehetsz. De miért jelöltél meg olyan szakot, amit nem szeretnél tanulni?
2014. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha olyat jelölt volna be, akkor 1 évet csak szenved az újra felvételiig, mert nem szereti tanulni, ráadásul a támogatott félévek is fogynak. Jobb ez így.
2014. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rossz döntés volt, tudom. De akkor még annyira nem is izgattam magam a dolgon , és fogalmam sem volt, mit akarok. Most egész más irányba mennék el, és tudom hogy teljesen felesleges ezt elkezdeni, mert egyrészt a tantárgyak nem mennének, másrészt meg nem érdekel. Egy egy éves OKJ-s tanfolyam meg egy emelt szintű érettségi vajon mehetne egyszerre?
2014. júl. 22. 08:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, én az egyetem mellett csináltam az emelt szintűt.
2014. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és akkor már fizetni kell érte?
2014. júl. 22. 09:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Az érettségiért? Mindenképp kell.


Mandula! Feltételes módban írtad, pedig a Kérdező már a kérdésben kijelentette, hogy nem szeretné tanulni.

2014. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az állam 12 félévet támogat, ha osztatlan 12 félévesre mész, akkor azt hiszem 14-et, szóval akár x év után is mehetsz egyetemre még államilag támogatott félévekre.

Semmi baj nincs ezzel, 1 év hamar eltelik és máris felvételizhetsz oda, ahová szeretnél. Mellesleg az OKJ még jól is jöhet, sosem lehet tudni mit hoz élet.

Én is rosszul döntöttem az első felvételikor, már azután rájöttem hogy nem azt akarom, miután felvettek. Nehéz ma eldönteni hogy mi lenne a megfelelő számunkra.

Ne hallgass másokra, ha biztosra érzed, hogy nem azt akarod tanulni ahová felvennének akkor hagyd, jövőre majd bejutsz arra amit szeretnél. ;)

2014. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!